سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1402/03/01 - 10:50
  • تعداد بازدید خبر : 92
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس منطقه 3 سازمان بازرسی در بازدید از شرکت فراسان اعلام کرد:

ضرورت استفاده از توان حداکثری تولید با توجه به ظرفیت‌های بومی و افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان

رئیس منطقه 3 سازمان بازرسی کل کشور از شرکت فراسان که از مراکز مهم صنعتی کشور در بخش ساخت تجهیزات خط انتقال کشور بازدید و بر ضرورت استفاده از توان حداکثری تولید با توجه به ظرفیت‌های بومی و افزایش اشتغال فارغ التحصیلان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی استان فارس، کاظم اکرمی در این بازدید؛ حضور شرکت‌های تأثیر گذار مانند فراسان در پروژه‌های بزرگ و شاخص کشور را نشانه توانمندی شرکتها و نیروی جوان ایرانی برای عبور از سختی‌های دوران تحریم دانست و گفت: درون‌زا بودن اقتصاد یکی از مسائلی که بارها توسط مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و پیشرفت اقتصاد کشور مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به خشکسالی‌های پیاپی در کشور و نیاز به توسعه صنایع و از طرفی بحران‌های اجتماعی ناشی از محدودیت منابع آبی افزود؛ پروژه انتقال آب از خلیج فارس به صنایع آب بر جنوب و فلات مرکزی ایران (مانند صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، معدنی و فولادی) دارای شاخص مردمی‌سازی اقتصاد است که در سال مهار تورم و رشد تولید، بسیار با اهمیت است.

بازرس‌کل استان فارس با تشریح بخشی از فعالیت‌های نظارتی سازمان بازرسی؛ بر حل مسائل تولیدکنندگان و حمایت از فرایندهای دانش بنیان در تولید، خواستار توان حداکثری تولید این شرکت با توجه به ظرفیت‌های بومی و افزایش اشتغال فارغ التحصیلان شد.

در این بازدید مدیرعامل شرکت خواستار تسریع در تخصیص ارز توسط بانک مرکزی برای واردات مواد اولیه شد. که مقرر شد مراتب پس از ارائه مستندات از طریق معاونت‌های سازمان ارسال و پیگیری شود.

بر اساس این خبر، رئیس منطقه 3 سازمان از شرکت فراسان طراح و سازنده تجهیزات خط انتقال بازدید نمود و ضمن بیان دیدگاه های حمایتی سازمان بازرسی؛ خواستار توان حداکثری تولید با توجه به ظرفیت‌های بومی و افزایش اشتغال فارغ التحصیلان شد.

این شرکت در طول 35 سال فعالیت خود با بهره‌گیری از تکنولوژی روز بزرگترین تولیدکننده محصولات کامپوزیتی خصوصاً لوله‌های GRP در کشور می‌باشد. در حال حاضر 12هزار کیلومتر از لوله‌های تولیدی این شرکت در خط انتقال کشور در حال بهره برداری است. یکی از پروژه‌های بزرگ انتقال آب کشور با لوله GRP با 371 کیلومتر طول در طی 3 سال به صنایع بخش جنوب و مرکز ایران با طراحی، مدیریت و منابع مالی این شرکت انجام شده است.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی