سرخط خبرها

مقدمه:

بر اساس مصوبه شورای تحول سازمان مرکز مطالعات و پژوهش‌های سلامت اداری و مبارزه با فساد با معاونت آموزش ادغام و ساختار جدیدی با عنوان مرکز توسعه دانش و پژوهش‌های سلامت اداری و مبارزه با فساد ایجاد گردیده است.  این مرکز در قالب دو معاونت آموزشی و پژوهشی بازتعریف شده است.

 

وظایف و برنامه‌های معاونت آموزش:

برنامه­های آموزش مطابق اهداف و سیاست­های اعلام‌شده بایستی به‌گونه‌ای تنظیم‌شده تا خط­مشی­های کشف و مقابله با فساد و اهداف پیشگیرانه و تحول‌گرایانه سازمان به‌صورت جامع و اثربخش محقق گردد. بنا به‌مراتب، رویکردها و برنامه‌های جدید معاونت آموزشی مرکز توسعه دانش و پژوهش‌های سلامت اداری و مبارزه با فساد مطابق با نیازها و شرایط جدید باهدف ارتقاء وضعیت آموزش‌های سازمانی به این شرح اعلام می‌گردد:

  1. تقویت دوره‌های آموزشی ویژه مدیران، قضات و اعضای دفتر تنقیح و امور حقوقی
  2. طراحی دوره‌های آموزشی به‌صورت مهارت محور ویژه بازرسان
  3. تأکید بر هم‌اندیشی و اجرای دوره‌های آموزشی منطقه‌ای و استانی‌
  4. تحول در طراحی و اجرای آموزش‌های غیرحضوری
  5. بازبینی و ارتقای آموزش‌های بدو خدمت
  6. دوره‌های آموزشی ویژه اخلاق و بصیرت کارکنان سازمان
  7. دوره‌های ویژه آگاهی و حفاظت اطلاعات

 

وظایف و برنامه‌های معاونت پژوهش:

توسعه دانش و پژوهش‌ها باهدف کلان سلامت اداری و مبارزه با فساد نیازمند بسترسازی برای طراحی و انجام تحقیقات و پژوهش‌ها به‌صورت تقاضامحور و کاربردی است. در این جهت شناسایی مؤلفه‌های بروز فساد و ارائه راهکارهای عملی برای ارتقاء سلامت اداری در دستگاه‌ها مهم‌ترین هدف حوزه پژوهشی مرکز است. به‌این‌ترتیب ضمن افزایش دانش‌ها و پژوهش‌های مرتبط با امر نظارت و بازرسی و ارتقاء وضعیت گزارش‌های بازرسی، شناسایی و تأمین اقلام پژوهشی، اجرای پژوهش‌های کاربردی و تقاضامحور و انتشار نتایج آن از طریق فصلنامه، گزارش پژوهشی، تک‌برگی. همچنین برقراری زمینه‌های ارتباط مؤثر با پژوهشگران و نخبگان، پیگیری همایش‌ها و هم‌اندیشی‌های کارشناسی و پژوهشی، ارتباط با مراکز و دفاتر مطالعاتی و پژوهشی فعال در زمینه مبارزه با فساد، فراهم آوردن امکان دسترسی به منابع موردنیاز پژوهشگران از طریق کتابخانه و سایت سازمان بازرسی از مهم‌ترین محورهای تحولی و برنامه‌ای مرکز در دوره جدید در حوزه معاونت پژوهش است.

 

تماس با مرکز

دکتر رضا باقریان

رییس مرکز توسعه دانش و پژوهشهای سلامت اداری و مبارزه با فساد

61363094

همکاری‌های پژوهشی

61362845

همکاری‌های آموزشی

61363434

کتابخانه

61362236

 

 

 

فایل ها