بازرسی کل استان کرمان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان کرمان  


  چاپ        ارسال به دوست

کرمان

حضور بازرس‌کل کرمان در همایش شوراهای اسلامی و بخشداران

احمد آبیار بازرس‌کل استان کرمان در همایش شوراهای اسلامی و بخشداران و دهیاران و مدیران شهرستان سیرجان گفت: شأن نظارتی شورا از همه اختیارات و وظایف آنها بالاتر است.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان کرمان، آبیار با توجه به وظایف سنگین شوراهای اسلامی یکی از وظایف مهم شوراها را نظارت برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به برخی آسیب‌ها در شوراها، بیان داشت:

بعضی از شوراها به دنبال منافع مادی و زودگذر هستند و در اموال شهرداری تصرف غیرقانونی می‌نمایند. قبیله گرایی و قوم‌گرایی هم از آسیب‌های دیگر شوراهاست.

بازرس‌کل کرمان تأکید کرد: سوءاستفاده از اختیارات و استفاده از رانت، برداشت وجوه شهرداری و اختلاس، عدم انجام وظایف قانونی و نظارتی از دیگر آسیب‌های است که شوراها را تهدید می‌کند.

آبیار تصریح کرد: دخالت در وظایف و اختیارات شهردار و جلوگیری از انجام وظایف قانونی شهردار در عزل و نصب کارکنان شهرداری، عدم نظارت بر پروژه‌های عمرانی و مسائل مالی و نحوه هزینه اعتبارات عمرانی و جاری، دریافت مزایا برخلاف مقررات، سیاسی‌کاری و باندبازی و دخالت دادن مسائل سیاسی در اخذ تصمیمات و مصوبات، تصویب مصوبات خلاف قانون هم از دیگر آسیب‌های این حوزه است.

بازرس‌کل کرمان افزود: اگر شوراها می‌خواهند کماکان مورد اعتماد نظام و مردم باشند باید آسیب‌ها را برطرف و با فساد مبارزه نمایند و ثابت کنند که امانت‌دار خوبی برای مردم و نظام اسلامی هستند.


١٠:٥٣ - سه شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ٩٦١    /    تعداد نمایش : ١١٣٨٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است