بازرسی کل استان هرمزگان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان هرمزگان  


  چاپ        ارسال به دوست

هرمزگان/ به دنبال بازدید بازرس کل استان هرمزگان از گمرکات استان صورت گرفت؛

تشکیل کمیته ویژه ارزیابی وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرکات استان هرمزگان

به دنبال بازدید بازرس کل استان هرمزگان از گمرکات استان صورت گرفت؛

تشکیل کمیته ویژه ارزیابی وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرکات استان هرمزگان

بازرس کل هرمزگان در اجرای سیاست­های حمایت از جهش تولید، ضمن حضور در گمرکات شهید رجایی و باهنر، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و انبارهای مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از این مجتمع‌ها بازدید و از نزدیک در جریان تشریفات گمرکی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان هرمزگان، رضا مختاری همچنین با حضور در درب خروج گمرک شهید رجایی، با مراجعه‌کنندگان و ترخیص کنندگان کالا گفتگو و تکریم ارباب‌رجوع و نحوه خدمت‌رسانی به مردم را نیز مورد ارزیابی قرارداد.

بازرس کل استان هرمزگان در این بازدید ضمن سرکشی از بخش­های مختلف مجموعه گمرکات شهید رجایی و باهنر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان، نشستی با ناظر گمرکات استان، معاونین مربوط، مدیرکل گمرک شهید باهنر و مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برگزار کرد.

رضا مختاری در این نشست با اشاره به منویات و تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر جهش تولید، سیاست­های بازرسی کل استان هرمزگان جهت حمایت از جهش تولید و اشتغال و رفع موانع و مشکلات موجود در گمرکات را تبیین کرد.

بازرس کل استان هرمزگان ضمن تأکید بر هماهنگی، ارتباط و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در واردات و صادرات و جلوگیری از رسوب کالا اظهار داشت: حضور بازرسی کل استان هرمزگان به‌عنوان یک ظرفیت در کنار دستگاه‌های اجرایی، مردم و در کنار مشکلات جزء رسالت‌های نوین سازمان بازرسی و مورد تأکید رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌باشد تا با ارتباط دوسویه و بیش‌ازپیش با همکاری یکدیگر چالش‌ها و آسیب‌های پیش رو از سر راه برداشته شود.

وی همچنین با تأکید بر انجام بدون وقفه و تسریع در کلیه فرآیندهای گمرکی و تکالیف سازمان بنادر در استان در ترخیص کالا گفت: این فرآیندها باید در اسرع وقت انجام شوند به‌نحوی‌که در کمترین زمان ممکن شاهد ترخیص و ارسال کالاهای موردنیاز جامعه به‌ویژه کالاهای اساسی باشیم و هرگونه ماندگاری کالا و کندی انجام این فرآیند ناشی از مکاتبات زائد و وقت‌گیر و عدم همکاری و سلیقه‌ای عمل کردن تعدادی از دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص برخی از کالاها قابل‌پذیرش نبوده و سریعاً باید رفع شود و قطعاً بازرسی کل استان هرمزگان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

در پایان مختاری به‌منظور برون‌رفت مجموعه گمرکات از شرایط فعلی و رفع مشکلات و نواقص، مقرر داشت کمیته ویژه‌ای با همراهی دستگاه‌های مرتبط تشکیل گردد تا با بررسی مشکلات موجود در گمرکات استان هرمزگان در راستای ارزیابی کالاهای رسوب شده در گمرکات استان و تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و مورد نیاز واحدهای تولیدی قدم برداشته شود.


١٤:٥٨ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٤٤٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است