بازرسی کل استان اصفهان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان اصفهان  


  چاپ        ارسال به دوست

اصفهان/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودآبادی در جلسه آموزشی آشنایی با وظایف سازمان بازرسی جهت قضات دادگستری‌های استان اصفهان:

فساد مانند یک ویروس مخرب است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودآبادی در جلسه آموزشی آشنایی با وظایف سازمان بازرسی جهت قضات دادگستری‌های استان اصفهان:
فساد مانند یک ویروس مخرب است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان اصفهان، جلسه آموزشی آشنایی با وظایف سازمان بازرسی کل کشور در سالن شهید بهشتی دادگستری استان اصفهان در تاریخ 5-7-97 با حضور قضات محترم استان اصفهان برگزار شد.
در این نشست جناب آقای علی فرهادی معاونت نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور، معاون منابع انسانی دادگستری اصفهان، رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور و بازرس کل استان اصفهان و بیش از 150 نفر از قضات استان حضور داشتند.
فرهادی معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی در سه محور تشریح ساختار و قوانین سازمان بازرسی کل کشور، مشکلات اقتصادی جامعه از نگاه بازرسی و همچنین انتظارات سازمان از همکاران قضایی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: سازمان بازرسی کل کشور تنها سازمان نظارتی در کشور است که می‌تواند در هر موضوع و در هر زمان و در هر دستگاه مشمول بازرسی وارد شود.
معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی اظهار داشت: بسیاری از جرائم و تخلفاتی که در حوزه‌های اداری امروز رخ می‌دهد، ناشی از غفلت‌ها و عدم اجرای صحیح قانون و بعضاً سوءاستفاده است.
وی همچنین افزود: اصرار بازرسی در حوزه تخلفات، ممنوعیت عمل است نه نوع مجازات.
دکتر فرهادی دقت را از ملزومات یک ناظر دانست و در پایان سخنرانی خود ضمن تشکر از همکاران قضایی خواستار افزایش دقت آنان نسبت به گزارش‌های بازرسی شد.
رئیس منطقه 6 سازمان بازرسی کل کشور در این نشست ضمن خیرمقدم حضور مدعوین و معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی و همچنین تشکر از معاون منابع انسانی دادگستری اصفهان، هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهدای آن را گرامی داشت.
وی در ادامه با تشریح جایگاه سازمان بازرسی کل کشور طبق اصول 174 و 156 قانون اساسی بیان داشت: این دو اصل را می‌توان همانند دو بال برای قوه قضائیه در جهت نظارت و بازرسی و صدور حکم در نظر گرفت که می‌توان برای سالم‌سازی اجتماع از آن کمک گرفت.
بازرس کل استان اصفهان با تشبیه فساد به ویروس اظهار داشت: برای مقابله با فساد که همانند ویروس است، بایستی تمامی سیستم دفاعی بدن ابتداً به حرکت درآید و در صورت عدم دفاع لازم طبعاً جهت مقابله با آن هزینه‌های مقابله و اثرات مخرب آن افزایش خواهد یافت.
حجت‌الاسلام محمودآبادی یکی از مشکلات عمده در بروز فساد در جامعه را عدم ورود به‌موقع نظارت‌های درون تشکیلاتی همانند مدیران، بازرسی‌ها و حراست‌های ادارات، ذی‌حسابان و بازرسان دیوان محاسبات مستقر در ادارات دانست که در ابتدای امر، مقابله و برخورد به‌موقع و مناسب با فساد نداشته‌اند.
وی در ادامه اهداف اصلی از تشکیل جلسه را آشنایی با وظایف یکدیگر، ایجاد همدلی هم‌گرایی و هم‌افزایی، استفاده از نقطه نظرات یکدیگر و اعتمادسازی بیان و بر این نکته تأکید کرد: قضات وقتی از عقبه گزارش‌های سازمان بازرسی آگاهی و آشنایی داشته باشند، طبعاً اعتماد بیشتری نسبت به گزارش‌های اختصاصی ارسالی خواهند داشت.
بازرس کل استان اصفهان با اشاره به دستگاه‌های مشمول بازرسی سازمان بازرسی کل کشور، به تشریح کامل انواع پرونده و روند تشکیل آن‌ها و همچنین نحوه تهیه گزارش از ابتدا تا ارسال به دادسرا پرداخت و گفت: گزارش‌های بعد از گذراندن مراحل زیاد و چکش‌کاری‌های متعدد و تنقیح توسط قضات عالی‌رتبه به دست قضات می‌رسد.
وی همچنین گزارشی از آمار عملکرد 3 ساله بازرسی کل استان اصفهان و گزارش‌های کیفری ارائه کرد.
در پایان جلسه آقای طریق‌الاسلامی بازرس قضایی بازرسی کل استان اصفهان به تشریح قوانین سازمان بازرسی و بیان مواردی جهت آشنایی قضات با گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور پرداخت.
قابل ذکر است معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی دیدار جداگانه‌ای با ریاست محترم دادگستری کل استان اصفهان داشت.


١٣:٤٦ - دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٣١٧٩شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 بررسی تمام عوامل به‌وجودآورنده مشکلات این کارخانه در دستور کار سازمان بازرسی است (خبر)
 بازدید حجت‌الاسلام درویشیان از زندان شهرضا (خبر)
 سازمان بازرسی راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند در حوزه‌های بانکی، گمرکی و مالیاتی را پیگیری می‌کند (خبر)
 بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از دادگستری شهرضا (خبر)
 ادای احترام رئیس سازمان بازرسی کل کشور به مقام شامخ شهدای انقلاب و دفاع مقدس شهرستان شهرضا (خبر)
 بازدید قاضی سراج از پروژه در حال احداث ساختمان جدید بازرسی کل استان اصفهان (خبر)
 حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم بزرگداشت شهدای حمله تروریستی زاهدان (خبر)
 انتصاب بازرس کل استان اصفهان (خبر)
  تنها راه خروج از وضعیت اقتصادی فعلی کشور، اجرای فرامین مقام معظم رهبری است / تسلیم آمریکا شدن نتیجه‌ای جز بردگی برای کشور نخواهد داشت (خبر)
 ديدار رئيس سازمان بازرسي كل كشور با كاركنان بازرسي كل استان اصفهان و حضور در جلسه شوراي قضايي استان (خبر)
 سازمان بازرسی کل کشور بیشتر از هر نهاد دیگری ناکارآمدی و ایرادات قانون را تشخیص می‌دهد (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است