بازرسی کل استان اصفهان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان اصفهان  


  چاپ        ارسال به دوست

سفر رییس کمیته تحقیق و بازرسی‌کل ارمنستان به استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، آقوان هوسپیان رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل ارمنستان که روز جمعه وارد تهران شده بود در ادامه سفر خود صبح دیروز وارد استان اصفهان شد و مورد استقبال حجت‌الاسلام سیدرسول محمودآبادی رییس منطقه 6 بازرسی و بازرس کل استان اصفهان و مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان قرار گرفت.
حجت‌الاسلام محمودآبادی بازرس کل استان اصفهان در مراسم استقبال از رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل ارمنستان ضمن تبریک ایام کریسمس به هیأت ارمنستانی، وظایف بازرسی استان اصفهان و نحوه رسیدگی به شکایات مردمی در این استان را تشریح کرد.
رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل ارمنستان و هیأت همراه در مدت اقامت در اصفهان ضمن بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی استان اصفهان با استاندار اصفهان و رییس دادگستری اصفهان دیدار و گفتگو کرد.
آقوان هوسپیان ضمن تشکر از میهمان نوازی ایرانیان، به خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و ایروان اشاره کرد و گفت: زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و ارامنه در کل ایران و همچنین استان اصفهان نشان از وحدت بین ادیان است.
رئیس کمیته تحقیق و بازرسی کل ارمنستان با اشاره به خاطره استاندار اصفهان درباره لغو جشن ارامنه اصفهان به خاطر همزمانی با عزای مسلمانان گفت: این همکاری و همزیستی توأم با احترام بسیار قابل توجه است و حتماً این مطلب را به‌عنوان یک سند رسمی برای هم‌وطنانم در کشور ارمنستان بیان و در خصوص آن مطلب خواهم نوشت.
رسول زرگرپور استاندار اصفهان در دیدار با رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل ارمنستان اشاره کرده بود که چندی پیش رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) مصادف با یکی از جشن‌های ارامنه شده بود که اسقف کلیسای ارامنه اصفهان از ارامنه این شهر خواسته بود به احترام عزادار بودن برادران مسلمان از برپاکردن جشن خودداری کرده و به‌جای آن در کلیسا به دعا کردن بپردازند.
استاندار ادامه داد: به خاطر این رفتار، شخصاً در کلیسای ارامنه اصفهان حضور پیدا کرده و از شورای خلیفه‌گری اصفهان و اسقف اصفهان تشکر کردم.
هیأت ارمنستانی در ادامه این سفر صبح امروز جهت بازدید از بناهای تاریخی و آشنایی بیشتر با تمدن کهن ایران، وارد شهر کاشان شدند.
علی فرهادی معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور نیز هیأت ارمنستانی را در سفر به شهر اصفهان و کاشان همراهی کرد.


١٤:٥٦ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٩١    /    تعداد نمایش : ٢٤٢٧٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است