بازرسی کل استان اصفهان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان اصفهان  


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس منطقه 6 سازمان بازرسی کل کشور:

مدیران بی‌انگیزه و بدون تخصص و تعهد در معرض و مستعد ارتکاب تخلف‌اند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودآبادی رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور و بازرس‌کل اداره بازرسی اصفهان پس از دیدار حضوری با امام‌جمعه و دادستان شهرستان نجف‌آباد در جلسه شورای اداری آن شهرستان حضور یافت و به تشریح اهداف، وظایف سازمان بازرسی و آثار مثبت تعامل با آن و همچنین تبیین بخشی از چالش‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی پرداخت.

بازرس‌کل استان اصفهان ضمن ابراز خشنودی در این نشست، شهرستان نجف‌آباد را شهر ایثار و علم ذکر نموده و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در مردم شهرستان نجف‌آباد از حیث سوابق علمی و انقلابی و تدین، انتظار بیشتری از کارگزاران و خادمان مردم در این شهر می‌رود و لذا ظرفیت‌های اداری و خدمت‌رسانی آن نیز باید الگو باشد.

رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور ضمن تأکید بر ضرورت "کادرسازی" و "جانشین پروری" توسط مدیران گفت:" هرکجا مدیران سالم و با انگیزه در بدنه اداری حضور دارند، در بازرسی، مشکل کمتری داریم و مدیران بی‌انگیزه و بدون تخصص و تعهد در معرض و مستعد ورود به انجام تخلفات می‌باشند .

وی خطاب به مدیران حاضر در جلسه اظهار داشت:" ما تا جایی که در توانمان است می‌خواهیم نگذاریم مدیران آلوده شوند. هدف از نظارت، سالم نگه‌داشتن شما می‌باشد. یکی از اهداف ما از حضور در این جلسات این است که بگوییم ما در کنار شما هستیم. دستگاه‌های نظارتی مشابه باغبان‌اند که علف‌های هرز را از جان درختان پرثمر می‌زدایند. نظارت متعلق به خوب‌هاست و بدها نظارت نمی‌خواهند.

محمودآبادی افزود:" اگر کسی خدای‌ناکرده میل به بیت‌المال داشته باشد ولو یک ریال، آن‌ یک ریال قابل اغماض نیست. مسئولیت نظارت، اول بر عهده شما مدیران است و لذا نسبت به خود، کارمندانتان و شهری که متعلق به آن هستید و از همه مهم‌تر به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هزینه تحمیل نکنید.

بازرس‌کل استان اصفهان وظایف واحدهای نظارتی درون‌سازمانی را بسیار مهم و حساس قلمداد نموده و افزود: "اگر واحدهای درون نظارتی همانند مدیران، حراست‌ها، بازرس‌های ادارات و دوایر حقوقی آنان به‌طورجدی نظارت خود را اعمال کنند، هزینه‌های فساد و برخورد با آنان به‌خودی‌خود کاهش می‌یابد.

رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور در ادامه به بسط و تبیین مواد منتخبی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور شامل نحوه مواجهه سازمان با اقدامات منجر به جرم یا تخلف و نیز نحوه تهیه و ارسال گزارش‌های اصلاحی و همچنین تفسیر مواد 9، 10 و 12 قانون مذکور پرداخت که این امر مورد توجه حاضران در جلسه واقع گردید.

 

 

 

 

 

 


١٢:٠٦ - دوشنبه ٢ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ١٢٥١    /    تعداد نمایش : ١١٢٨٣شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است