صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان تهران  


  چاپ        ارسال به دوست

خوزستان

پیگیری و برخورد با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغات در استان خوزستان

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، با ورود و پیگیری اداره کل بازرسی استان خوزستان به موضوع تغییر کاربری‌‌های غیرمجاز اراضی زراعی و باغی شهرستان شوشتر تعداد 50 پرونده کیفری تغییر کاربری غیرمجاز در دادگستری شهرستان مذکور تشکیل و 150 پرونده نیز تکمیل و در شرف ارسال به مرجع قضایی است.

بنابراین گزارش، تغییر کاربری‌های غیرمجاز طی سال‌های گذشته منجر به دیوارکشی و ویلاسازی‌‌های گسترده در باغات این شهرستان شده بود.

همچنین حسب بازدیدهای انجام‌شده طی سال جاری و ملاحظه تغییر کاربری‌های غیرمجاز گسترده در حومه شهرستان اندیمشک، نسبت به هماهنگی با دادستان آن شهرستان و متعاقباً الزام مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان به برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز و در نهایت نیز قلع‌وقمع ابناء غیرمجاز توسط مدیریت مذکور اقدام شد.

گفتنی است پدیده تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی استان خوزستان که یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود، از معضلات سال‌‌های اخیر این استان بوده و همواره بازرسی‌کل استان خوزستان بر روی این موضوع و بر همین اساس به‌طور مکرر ضمن انجام بازرسی‌‌های موردی و برنامه‌‌ای نسبت به برخورد با متخلفین و ارائه پیشنهادهای اصلاحی به مسئولین مربوطه اقدام نموده است.

 


١٥:٤٠ - شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٢٤٥    /    تعداد نمایش : ١١١٣٢شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است