بازرسی کل استان اصفهان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان اصفهان  


  چاپ        ارسال به دوست

اصفهان

برگزاری جلسه شورای اداری در بازرسی‌کل استان اصفهان

سومین جلسه شورای اداری با حضور خسروی وفا رییس‌کل دادگستری استان در بازرسی‌کل استان اصفهان برگزار شد.

بازرس‌کل استان اصفهان در این نشست به بیان رویکرد مدیریت جدید در اداره کل پرداخت و گفت: رویکرد مدیریت جدید بازرسی استان اصفهان افزایش تأثیرپذیری نظارت و بازرسی در بدنه ادارات استان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودآبادی بازرس‌کل اداره بازرسی استان اصفهان در این نشست به بیان مزایای این نشست پرداخت و عنوان داشت: با عنایت به نام‌گذاری سال 94 بنام «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» این نشست در راستای افزایش تعامل بین مجموعه‌های قضایی و همچنین استفاده از نقطه نظرات رییس‌کل دادگستری به‌عنوان عالی‌ترین مقام قضایی استان تشکیل گردید.

بازرس‌کل اصفهان  رویکرد  و سیاست‌های مدیریت جدید در اداره کل بازرسی استان اصفهان را افزایش تأثیرگذاری نظارت و بازرسی در بدنه اداری استان و همچنین جامع‌نگری، کلان نگری، واقع‌نگری و دوری از پرداختن به امورات جزیی بیان نمود.

وی ضمن اشاره به دغدغه‌های مطرح در سطح استان به این نکته تأکید کرد: بازرسی‌ها بایستی دقیق باشند در غیر این‌صورت بازرسی‌های ناقص و غیرفنی ضررهای جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

خسروی وفا رییس دادگستری استان هم ضمن تشکر از دعوت و قدردانی از زحمات رییس منطقه 6 سازمان بازرسی اظهار داشت: " تمامی نکات بیان‌شده از دغدغه‌های مهم استان می‌باشد و پیگیری این مسایل در جهت رفع آنها می‌تواند باعث بهبود وضع استان شود.

 وی با  تبیین تفکر آیت‌الله بهشتی در زمینه قانون‌گذاری به جایگاه رفیع سازمان بازرسی‌کل کشور در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

"خسروی وفا" با اشاره به اصل 174 قانون اساسی و برجسته خواندن آن  افزود:" سه کلمه مهم در این اصل لحاظ شده است؛ حق نظارت ، حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین که مجموع این موارد حکایت از جایگاه رفیع سازمان بازرسی‌کل کشور دارد.

 وی تأکید کرد: اگر سازمان بازرسی به‌درستی بتواند ناظر خوبی بر حسن جریان امور در کشور باشد بسیاری از مسائل سامان پیدا خواهند کرد.

 رییس‌کل دادگستری استان در ادامه اشاره‌ای به انتظارات خود از اداره کل بازرسی استان نمود و عنوان کرد: " در بعضی از حوزه‌ها در سطح استان مانند بانک‌ها، امور اراضی، امور شهرداری‌ها و حوزه قاچاق کالا بایستی توجه بیشتری در بازرسی صورت گیرد.

خسروی وفا اظهار داشت: دقت و به‌موقع بودن نظارت، تأکید بر نقاط حساس و راهبردی آن، نظارت مبتنی بر هدف، تأکید و توصیه بر اهداف سازمان و انعطاف‌پذیری از ویژگی‌های نظارت مؤثر  می‌باشد.

 وی همچنین رویکرد سازمان به‌صورت پیشگیرانه، آموزش‌مدارانه، اصلاح‌مدارانه و در نهایت قهری و قانونی را مناسب‌ترین رویکرد عنوان نمود.

لازم به ذکر است در طی جلسه ناصح معاون بازرسی‌کل گزارش کاملی از عملکرد اداره کل بیان داشت.

 

 

 

 

 


١٢:٥٤ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١١٨٩    /    تعداد نمایش : ١٠٥٢٩شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است