صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده 


  چاپ        ارسال به دوست

توضیحات سازمان بازرسی درباره اظهارات قاضی مسعودی‌ مقام


 

 

 

 

 

 

 

 

دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور درباره اظهارات قاضی مسعودی مقام در دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان‌بازرسی کل کشور ایمان شمسایی در گفتگویی اظهار داشت: اسامی مورد اشاره ایشان در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به جهت بازنشستگی و خاتمه قرارداد از سازمان بازرسی کل کشور منفک شدند و تاکنون اتهامی متوجه ایشان نبوده است.
وی با اشاره به اظهارات قاضی مسعودی مقام که گفته بود «بسیاری از کارکنان شرکت‌ها در سازمان‌های مختلف کار می‌کردند و سپس در این شرکت‌ها استخدام شدند و همین موضوع دال بر سوء نیت است، مانند دو نفری که در سازمان بازرسی کل کشور مسئول بازرسی به این پرونده بودند و سپس در این شرکت‌ها استخدام شدند، به همین دلیل گزارش‌ها متفاوت است.» گفت: یکی از این افراد عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد بود که به شکل ساعتی با سازمان بازرسی همکاری می‌کرد و در اواسط سال ۹۶ به همکاری خود با سازمان خاتمه داد و از دانشگاه نیز بازنشسته شد.
مشاور امور رسانه‌ای و ارتباطات رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: فرد دیگر نیز در پایان سال ۹۵ از سازمان بازنشسته شد و طبعاً مسئولیت همکاری احتمالی آنها با بخش خصوصی و یا سایر بخش‌ها بعد از بازنشستگی متوجه خود آنها است.
وی یادآور شد: این دو بازرس گزارشهای متعددی در خصوص سوءجریانات ارزی پتروشیمی ارائه دادند و سال ۹۱ گزارش‌های تهیه شده توسط آنان بعد از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است که خوشبختانه اکنون با جدیت دستگاه قضایی بعد از چند سال در حال رسیدگی است و در صورت سوء‌ظن قاضی محترم رسیدگی‌کننده به برخی عوامل تهیه‌کننده گزارش، تحقیقات تکمیلی توسط مراجع قانونی قابل انجام‌ است، اما از سال ۹۱ تا کنون اتهامی متوجه این افراد در این پرونده نبوده است.
گفتنی است یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.


٠٨:٣٢ - يکشنبه ٥ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٤٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٣١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است