صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

البرز

بازدید بازرس کل استان البرز از بیمارستان‌های کرج

بازدید بازرس کل استان البرز از بیمارستان‌های کرج
به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان البرز، احمد علی‌آبادی فراهانی بازرس کل استان روز گذشته به همراه رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان و سایر مسئولین ذی‌ربط از بیمارستان‌های امام علی(ع) و کمالی کرج بازدید به عمل آوردند.
در جریان این بازدیدها نحوه خدمت‌رسانی به بیماران، روند توسعه بخش‌ها، فضاها و تخت‌های بیمارستانی، خرید و تأمین تجهیزات سرمایه‌ای و فرایند واگذاری بخش‌هایی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی، گوارش، دیالیز، دندانپزشکی و ... مورد ارزیابی قرار گرفت.
فراهانی در حاشیه این بازدیدها ضمن مصاحبه با مراجعین و بیماران و شنیدن گلایه‌ها و انتقادات آن‌ها، توصیه‌های لازم را در جهت کاهش مشکلات بیماران به مسئولین ذی‌ربط ارائه کرد.
هیأت بازرسی در خلال بازدید از بخش ویژه تالاسمی که اخیراً در مرکز درمانی امام علی(ع) افتتاح گردیده، با گلایه‌های بیماران تالاسمی مواجه شد که با توجه به شرایط تحریم از کمبود داروهای تخصصی و حتی سرنگ‌های مصرفی رنج می‌برند.
در ادامه دکتر درفشی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز) کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و عدم همکاری بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها را از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های حال حاضر حوزه درمان برشمرد و اظهار داشت: شرایط و موقعیت تحریمی کشور منجر به کاهش و کمبود داروها در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله بخش‌های تالاسمی و دیالیز گردیده و علی‌رغم تدابیر اتخاذشده و تأمین 96% از هزینه‌های درمان بیماران تالاسمی، از لحاظ کیفی و کمی رضایت نسبی نزد بیماران وجود ندارد.
این مقام مسئول به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در جهت خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مردم استان در حوزه درمان و اتخاذ تدابیر مناسب به‌منظور مقابله با تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: در طول 5 سال اخیر فضاهای بیمارستانی و سرانه‌های درمانی استان البرز، حدود 2 برابر افزایش یافته و تجهیزات سرمایه‌ای بخش تصویربرداری (CT،MRI، سونوگرافی کالرداپلر، رادیولوژی دیجیتال و غیره) رشدی معادل 300 الی 600 درصدی را نشان می‌دهد.


١٥:٣٧ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٤١    /    تعداد نمایش : ٣٩٧٩شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است