صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس و برخی از اعضای شورای شهر تهران با رئیس سازمان بازرسی کل کشور

دیدار رئیس و برخی از اعضای شورای شهر تهران با رئیس سازمان بازرسی کل کشور

 

 

 

 

رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران عصر امروز با حضور در سازمان بازرسی کل کشور با حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان در این دیدار ضمن تشریح وظایف قانونی سازمان و تبیین اهداف راهبردی سازمان در دوره جدید گفت: سازمان چند نوع بازرسی دارد که عبارتند از بازرسی برنامه‌ای یا مستمر، بازرسی فوق‌العاده و بازرسی موردی است. در بازرسی برنامه‌ای حضور هیأت بازرسی در دستگاه به خاطر یک خبر نیست بلکه به‌صورت مستمر است؛ بنابراین حضور سازمان در یک دستگاه لزوماً به معنای وقوع یک فساد نیست.
وی افزود: طبق اصل 174 قانون اساسی، سازمان بازرسی بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در تمام دستگاه‌های اداری کشور نظارت دارد؛ بنابراین وظیفه نظارتی سازمان بازرسی شامل همه قوا می‌شود و در مورد شوراها نیز سازمان بازرسی می‌تواند به مباحث مالی و اداری شوراهای اسلامی ورود کند.
در این دیدار که با حضور محمد آقاجری معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی و محمدمهدی بلندیان بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، محسن هاشمی رئیس، ابراهیم امینی نائب رئیس، حسن رسولی خزانه‌دار و مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران، به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


١٧:٠٠ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٤١٠٨    /    تعداد نمایش : ١٥٤٨شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است