صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سازمان بازرسی کل کشور:

مدیران دستگاه‌ها در ریل قانون گام بردارند/بازرسان در امور مدیران اجرایی دخالت نمی‌کنند

معاون سازمان بازرسی کل کشور:
مدیران دستگاه‌ها در ریل قانون گام بردارند/بازرسان در امور مدیران اجرایی دخالت نمی‌کنند

معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور گفت: مدیران باید تمام همت خود را مصروف مبارزه با فساد در دستگاه‌ها کرده و در راستای پاسخگویی به مردم گام‌های اساسی بردارند
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حسین شهرابی فراهانی در آیین تکریم و معارفه بازرسان کل سابق و جدید استان کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد، گفت: در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران هستیم که از این بابت خدا را شاکریم. چهل سال دوره پختگی را پشت سر گذاشته‌ایم و هم‌اکنون بهانه‌ای وجود ندارد تا بگوییم تجربه نداریم یا اینکه بگوییم قانون خوبی نداریم. دوران آزمون‌وخطاها خاتمه یافته و از این به بعد باید شاهد دوران رشد و شکوفایی کشور باشیم؛ بنابراین باید بهانه‌ها را کنار گذاشت.
معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: استکبار جهانی علیه ملت ایران فشار آورده است و اقتصاد مملکت را نشانه رفته است که انشاء الله با همدلی و مراقبت مسئولین این بحران را نیز با سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت.
وی با بیان اینکه وظیفه‌ی اصلی سازمان بازرسی کل کشور، نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌ها است، تصریح کرد: کار سازمان بازرسی صرفاً نظارت است و بازرسان به‌هیچ‌وجه در امور اجرایی دستگاه‌ها دخالت نمی‌کنند. چرا که معتقدیم این موضوع روح شجاعت و تصمیم‌گیری را از مدیران سلب می‌کند.
شهرابی فراهانی با تأکید بر اینکه بازرسان سازمان باید روی تخلفات بزرگ و عمده متمرکز شوند، افزود: در تحریم‌های اقتصادی شرایط کار سازمان بازرسی مقداری متفاوت است.
وی با بیان اینکه، بازرسان بیشتر به دنبال ارشاد مدیران باشند ادامه داد: از سوی دیگر تأکید می‌کنم مدیران هم باید در ریل قانون گام برداشته و به وظایف قانونی خود عمل کنند. مدیران باید تمام همت خود را مصروف مبارزه با فساد در دستگاه‌ها کرده و در راستای پاسخگویی به مردم گام‌های اساسی بردارند. مدیران باید تمام وظایف قانونی خود را در بوردهای تبلیغاتی که به‌عنوان «میز خدمت» در دستگاه‌ها وجود دارد، برای مردم عرضه کنند تا خدایی نکرده مردم به خاطر عدم اطلاع دقیق از وظایف مدیران، متوسل به راه‌های غیرقانونی نشوند.
معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه بهترین نوع پیشگیری، تذکر است، خاطرنشان کرد: بازرسان با تذکرهای به‌موقع و لازم از بروز خطا و فساد در ادارات پیشگیری کنند، چون این تذکر نوعی پیگیری است زیرا هم هزینه در پی ندارد و هم آبروی مدیر محفوظ می‌ماند.
شهرابی فراهانی با بیان اینکه همدلی لازمه کار دستگاه‌های مختلف در یک استان است، گفت: بحمدالله دادگستری استان با مدیریت حجت‌الاسلام مزارعی محور این همدلی در استان بین دستگاه‌های مختلف قضایی و اجرایی است. در همین راستا همدلی و تعامل خوبی بین دادگستری، بازرسی و دیگر دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
شهرابی فراهانی در پایان ضمن معرفی غلامحسین کرمی به سمت بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد از زحمات سیدمهدی تقوی بازرس کل قبلی این استان تقدیر به عمل آورد.


١٧:٤٤ - يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٧٧شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است