صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سازمان بازرسی کل کشور در شهرکرد:

سازمان بازرسی در مقابل تخلف کوتاه نمی‌آید/ بهترین راه پیشگیری از تخلفات، بالا بردن هزینه ارتکاب جرم است

معاون سازمان بازرسی کل کشور در شهرکرد:
سازمان بازرسی در مقابل تخلف کوتاه نمی‌آید/ بهترین راه پیشگیری از تخلفات، بالا بردن هزینه ارتکاب جرم است

آئین تکریم و معارفه بازرسان کل سابق و جدید استان چهارمحال و بختیاری با حضور معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حسین شهرابی فراهانی در آیین تکریم و معارفه بازرسان کل سابق و جدید استان چهارمحال و بختیاری ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: بر اساس اصل 174 قانون اساسی، سازمان بازرسی کل کشور وظیفه نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و مقررات را بر عهده دارد.
معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: در همین راستا وظیفه سازمان بازرسی کل کشور پیشگیری در راستای عدم ایجاد مفسده در دستگاه‌ها است. بنابراین دستگاه‌های اجرایی نباید از گزارش‌های هشداری سازمان ناراحت شوند. چون در جایی که این احتمال وجود دارد که بیت‌المال تضییع ‌شود، سازمان بازرسی کل کشور موظف است ضمن تذکر به مدیران اجرایی، گزارش آن را برای مراجع ذیصلاح ارسال کند.
شهرابی فراهانی گفت: باید تأکید کنم که سازمان بازرسی کل کشور مقابل تخلف کوتاه نمی‌آید ولی از سوی دیگر اگر مدیری در راستای خدمت‌رسانی قصور غیرعمدی مرتکب شد، باید او را راهنمایی و در مسیر قانون ارشاد کرد.
وی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید هزینه ارتکاب جرم را بالا ببرند، گفت: باید شرایطی به نحوی باشد تا کسی جرأت ارتکاب خلاف نکند. در این راستا پیشگیری قبل از واقعه بهترین راه است.
معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی در ادامه ضمن تقدیر از سید محمدمهدی طباطبایی مهریزی، علی احمدی را به‌عنوان سرپرست بازرسی استان چهارمحال و بختیاری معرفی کرد.


١٨:٢٨ - يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٦٥شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است