صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

گیلان

بازرس کل گیلان: در سال گذشته از تضییع بیش از 44 میلیارد تومان بیت المال جلوگیری شده است

بازرس کل گیلان: در سال گذشته از تضییع بیش از 44 میلیارد تومان بیت المال جلوگیری شده است

 بازرس کل بازرسی استان گیلان اعلام کرد:  در سال گذشته از تضییع بیش از 44 میلیارد تومان بیت المال جلوگیری شده است.
 به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان نشست ماهانه شورای قضائی استان باحضور اعضای این شورا به میزبانی بازرسی کل گیلان برگزار شد.
در ابتدای این نشست سیف ا... مسرور بازرس کل گیلان با مهم و راهبردی شمردن وظایف و تکالیف بازرسی استان در برخورد با تخلفات و سوء جریانات در بدنه دستگاه‌های اجرائی به ارائه گزارش فعالیت‌ها و اقدامات این دستگاه نظارتی پرداخت و خاطرنشان کرد : از مجموع 43 برنامه بازرسی پیش‌بینی‌شده در سال 97 تاکنون 35 برنامه اجراشده است و بخش اعظمی از پرونده‌های مفتوحه در بازرسی استان جهت سیر مراحل قانونی و فرآیند رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
این مسئول قضائی 4 برنامه بازرسی را منحصر به موضوع پسماند استان دانست و عنوان نمود: تا پایان سال 97 گزارشی جامع از وضعیت پسماند استان تهیه خواهد شد که یافته‌های این برنامه‌های بازرسی به‌مثابه منشور و نقشه مهم و راهبردی در موضوع پسماند خواهد بود.
وی از معرفی 11 مدیر متخلف در سطوح ارشد و میانی به دستگاه قضایی استان توسط بازرسی استان در سال 97 خبر داد و اظهار داشت: افزون براین تعداد نیز پرونده 45 نفر از کارکنان متخلف دستگاه‌ها درسال جاری به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
بازرس کل گیلان با اشاره به پرونده‌های تخلفات مالی در سال 97 و 96 عنوان داشت: با ورود بازرسی به این تخلفات در سال 96 از تضییع بالغ‌بر 38 میلیارد تومان و در سال جاری تـاکنون قریب بـه 4 میلیارد تومـان جـلوگیری شده و یـا امـوال بـه بیت‌المال بازگردانده شده است.
مسرور عضو شورای قضائی استان تأکید کرد: با توجه به حساسیت بالا در موضوع تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی ، در این راستا 8 پرونده تشکیل‌شده است که از تغییر کاربری، تخریب و تصرف حدود 79 هزار مترمربع از این اراضی جلوگیری شده است.
 وی در پایان  گفت: در پرونده‌های کشف تخلفات مالی که در سال 97 به مراجع قضایی استان ارسال‌شده است رقمی بالغ ‌بر 17 میلیارد تومان توسط بازرسی استان گزارش‌شده است که این مبلغ در سال گذشته حدود 44 میلیارد تومان بوده و از مراجع قضایی تقاضای صدور حکم شده است.
در ادامه این نشست نیز احمد سیاوش پور رئیس‌کل دادگستری گیلان ضمن اشاره به برخوردهای قضایی اخیر عنوان نمود: مدیران سالم که غالب مدیران را تشکیل می‌دهند با شجاعت کامل پیگیر امور سازمانی خود هستند و فلسفه نظارت، کند کردن کار و سلب شهامت مدیران نیست بلکه تسهیل در امور و قانون مداری را به ارمغان دارد.
رئیس‌کل دادگستری استان بابیان اینکه مردم از عملکرد دستگاه قضایی در برخوردهای اخیر با مفسدین اقتصادی راضی هستند افزود: لازم است با واکاوی ریشه‌ها و انسداد روزنه‌های فساد از بروز چنین جرائمی پیشگیری شود چراکه رخداد چنین مفسده‌هایی باعث سلب اعتماد عمومی و همچنین اتلاف سرمایه‌های انسانی آموزش‌دیده و صاحب‌تجربه کشور می‌شود.
این مقام قضایی با تأکید بر عزم راسخ قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی در همه سطوح، عنوان نمود: پرونده‌های مفاسد اقتصادی در اولویت رسیدگی دستگاه قضایی گیلان قرار دارد و مراحل دادرسی در محاکم بدوی و تجدیدنظر به‌سرعت و دقت طی می‌شود.
رئیس‌کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود به معضل پسماند اشاره کرد و بیان داشت: معضل کهنه و قدیمی دفع زباله و مدیریت پسماند در گیلان مانند سایر استان‌های شمالی ضربه زیادی به منابع طبیعی و سلامت مردم وارد نموده است و نیاز است با دستگاه‌های مسئول اقدامی عاجل در این خصوص به عمل‌آورند.


١٠:١٠ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤٩١    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٩عید سعید فطر مبارک باد
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 فساد با قبح‌زدایی نهادینه می‌شود/ درست انجام ندادن و یا ترک فعل نیز یکی از مصادیق مجرمانه تلقی می‌شود (خبر)
 بازرس کل استان گیلان: اجرای صحیح طرح زراعت چوب در گیلان موجب تولید ثروت و کاهش قاچاق خواهد شد (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در شهرداری سنگر استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در اداره کل حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در اداره کل امور مالیاتی استان گیلان (خبر)
 بازدید سرزده بازرس کل گیلان از مناطق سیل‌زده اخیر در استان (خبر)
 تبیین تدابیر رئیس قوه قضائیه برای کارکنان بازرسی استان گیلان (خبر)
 بازرس کل گیلان: صیانت از نیروی انسانی کارآمد دستگاه‌ها از دغدغه‌های اصلی بازرسی است (خبر)
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از طرح‌های ساماندهی رودخانه‌های غرب گیلان (خبر)
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از مراکز پیام و دیسپاچینگ گاز و برق استان (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است