صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

سمنان/ بازرس کل استان سمنان در مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان:

دستگاه‎های اجرایی از ظرفیت ماده 23 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت احیای این فریضه استفاده کنند

بازرس کل استان سمنان در مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان:
دستگاه‎های اجرایی از ظرفیت ماده 23 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت احیای این فریضه استفاده کنند

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان سمنان، اولین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی استان سمنان، به دعوت محمدتقی مشهدی بازرس کل استان در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرستان سمنان با حضور کلیه اعضای ستاد ازجمله استاندار سمنان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان، اظهار داشت: امر به‌ معروف یکی از مهم‌ترین فرایض الهی است که باید اجرای آن در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
وی با تأکید بر اینکه اجرای این فریضه در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه مؤثر است، افزود: حق‌گویی و رعایت عدالت در محوریت امر به معروف و نهی از منکر و احیای این فریضه الهی باید در اولویت نخست مسئولان قرار گیرد.
در ادامه، سید شهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان نیز از تبلیغ این فریضه دینی، بین جوانان و نوجوانان، ضرورت سامان‌دهی آمران به معروف و ناهیان از منکر، اجرای قوانین در ترویج سبک زندگی اسلامی در دستور کار مسئولان خبر داد.
استاندار سمنان با تأکید بر لزوم فراگیری و آموزش روش صحیح امر به‌ معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: نحوه ادای کلام در راستای اجرای این فریضه باید اصلاح شود تا میزان اثرگذاری آن افزایش یابد.
محمدتقی مشهدی، بازرس کل استان سمنان که با حکم آیت‌الله شاهچراغی به سمت معاونت دولت به مردم ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان منصوب شده، اساس کار سازمان بازرسی را به‌عنوان یک دستگاه نظارتی، امر به معروف و نهی از منکر، اعلام و بیان کرد: تعیین و اعلام مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‎های اجرایی یکی از فعالیت‎های مهم این معاونت در سال 1397 خواهد بود.
وی ضمن ارائه گزارش 9 ماهه فعالیت معاونت دولت به مردم در بازرسی کل استان سمنان، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم مطرح‌شده با مدیران مذکور، استفاده از ظرفیت ماده 23 قانون مذکور است که به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده در قالب بودجه فرهنگی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، بخشی از اعتبارات خود را در جهت ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دهند.

 


٠٩:٣٩ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٠٤    /    تعداد نمایش : ٥٨٢٣شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 صدور آراء قطعی با عناوین تحمل ۷ سال حبس، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد وجه در حق اداره کل انتقال خون استان و ۷۴ ضربه شلاق برای ۳ نفر از کارکنان رسمی اداره کل انتقال خون استان سمنان (خبر)
 محمدتقی مشهدی بازرس کل استان گلستان شد (خبر)
 یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز بیکاری است/ تسهیل در صدور مجوز کسب و کار برای جوانان جویای کار یکی از راه های برون رفت از این مشکل است (خبر)
 برخورد فوری با تخلفات جلوی بسیاری از خلاف‌های دیگر را می‌گیرد/تأکید بر مبارزه با اسراف در دستگاه‌های اجرایی (خبر)
 مدیرکل سابق مسکن و شهرسازی استان سمنان به ۸ سال حبس و شلاق محکوم شد (خبر)
 افتتاح نیروگاه خورشیدی ۲۵ کیلووات در بازرسی کل استان سمنان (خبر)
 هر جا حقي از مردم و بیت‌المال تضييع شود قاطعانه با آن برخورد می‌کنیم (خبر)
 دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با نماینده ولی فقیه در استان سمنان (خبر)
 حدود 63 میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف در بخش بانک و بیمه به بیت‌المال بازگردانده شد (خبر)
 ساختمان جدید بازرسی کل استان سمنان افتتاح شد (خبر)
 ادای احترام قاضی سراج به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است