صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی:

سازمان بازرسی به‌طور تخصصی عهده‌دار وظیفه حساس بازرسی و رصد مؤثر سوء جریانات اداری و مالی نظارتی است

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی:
سازمان بازرسی به‌طور تخصصی عهده‌دار وظیفه حساس بازرسی و رصد مؤثر سوء جریانات اداری و مالی نظارتی است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان خراسان شمالی، دومین جلسه شورای دستگاه‌های نظارتی استان خراسان شمالی در سال 1397 به ریاست بازرس کل استان خراسان شمالی و با حضور رئیس‌کل دادگستری استان در محل دادسرای عمومی و انقلاب برگزار شد.
احمدرضا مهرپرور رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی و بازرس کل استان در ابتدای این نشست پس از بیان اهداف شورای دستگاه‌های نظارتی در گره‌گشایی در مسیر رشد و تعالی جامعه گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد شعار سال 1397، شورای دستگاه‌های نظارتی استان تلاش دارد تا اولویت اقدامات خود را بر حمایت از کالای ایرانی با رصد و نظارت به هنگام این مقوله در کلیه حوزه‌های مرتبط قرار دهد و آن را ازجمله اولویت‌های ثابت در فعالیت‌های کارگروه‌های تخصصی خود مد نظر داشته باشد.
در این جلسه همچنین رئیس کل دادگستری استان ضمن بیان اصول مهم نظارتی مطابق آیات و روایات دینی و با اشاره به جایگاه مهم سازمان بازرسی کل کشور در قانون اساسی اظهار داشت: سازمان بازرسی به‌طور تخصصی عهده‌دار وظیفه حساس بازرسی و رصد مؤثر سوء جریانات اداری و مالی در شورای دستگاه‌های نظارتی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفری تأکید کرد: دستگاه‌های نظارتی بایستی با نگاهی نافذ، هوشمند و مؤثر در مسیر اصلاح آسیب‌ها و کشف سوء جریانات گام بردارند که در این راستا مهم‌ترین ابزاری که می‌تواند برای جلوگیری از سوء جریانات مالی و اداری و برای سرعت بخشی به اهداف و برنامه‌های پنج‌ساله اثربخشی داشته باشد هم‌افزایی موجود در شورای دستگاه‌های نظارتی استان است.
در ادامه این نشست اعضاء شورا و کارگروه‌های تخصصی شورا به بحث و تبادل‌نظر پیرامون اقدامات انجام‌شده در سال 96 و برنامه‌ریزی برای سال 97 پرداختند.


١٣:٥١ - شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٨٩شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است