صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس کل گیلان:

تأمین اعتبارات در حوزه‌های حمایتی و معاضدتی مهم و ضروری است

بازرس کل گیلان:
تأمین اعتبارات در حوزه‌های حمایتی و معاضدتی مهم و ضروری است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان، هیأتی متشکّل از کارشناسان و بازرسان بازرسی کل گیلان در راستای انجام وظایف ذاتی و تکالیف قانونی، ضمن استقرار در اداره کل بهزیستی استان بر نحوه عملکرد این اداره نظارت و بازرسی می‌نمایند، لذا به‌منظور معرفی این هیأت، جلسه معارفه با حضور بازرس کل و اعضای هیأت بازرسی و مدیرکل بهزیستی و معاونین وی در محل بهزیستی استان گیلان برگزار شد.
سیف‌الله مسرور بازرس کل گیلان با اشاره به‌ضرورت و اهمیت کار در نهادهای حمایتی و خدماتی خصوصاً در بهزیستی استان، همین مشخصه و اهمیت را مهم‌ترین دلیل حضور خـود در این نشست عنوان کـرد و گفت: شاغلین در این حـوزه به جهت مواجهه با آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه با دشواری‌ و سختی‌ کار شدیدی روبرو هستند.
وی افزود: ذکر این نکته ضروری است که در همه دنیا موضوعات معاضدتی و حمایتی متداول و مرسوم است و حتی سرمایه‌دارترین و برخوردارترین کشورهای دنیا نیز از تحقق این قاعده مستثنی نیستند و یکی از مهم‌ترین تکالیف اساسی دولت‌ها همین موضوع رسیدگی مطلوب و به‌موقع و مؤثر است، لذا این دستگاه‌ها و دستگاه‌های مشابه نباید به لحاظ تأمین اعتبارات حمایتی با مشکلات و تنگناهای اقتصادی مواجه باشند، زیرا عدم توجه به این مقوله تبعات جبران‌ناپذیری را به جامعه هدف آن‌ها وارد می‌کند.
بازرس کل گیلان با انتقاد از وجود جلوه‌های بصری زشت و دور از شأن در معابر عمومی شهر که به‌واسطه مشاغلی از قبیل تکدی‌گری و ... شاهد هستیم، افزود: این وضعیت با وجود این همه ظرفیت‌های ملی و خدادادی شایسته و زیبنده کشور ما و استان گیلان نبوده و نیست و باید توجه جدی در این خصوص صورت پذیرد. البته نباید از ارائه خدمات مثبت و ارزنده این نهاد حمایتی از جمله راه‌اندازی و توسعه اورژانس‌های اجتماعی در جای‌جای استان غافل شد که انصافاً توجه به آن به‌عنوان یک حلقه مفقوده بسیار ارزشمند و در خور تحسین است.
این عضو شورای قضائی استان با اشاره به احساس لذت معنوی کار در نهادهای خدمات‌رسان و حمایتی خاطرنشان کرد: تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب که این اقشار را به کوزه بی‌دسته تعبیر نموده‌اند، نشانگر ظرافت و دقت مواجهه با این اقشار است.
وی خاطرنشان کرد: همانند تعبیر اشاره شده در این مثال، زمانی که با این افراد و گروه‌ها روبرو می‌شویم باید دقت بیشتری در حفظ کرامت آن‌ها داشته باشیم و محترمانه‌تر از دیگر افراد با ایشان روبرو شویم لذا باید از افراد متخصص و توانمند و درعین حال دلسوز استفاده نمود تا خدای نکرده شاهد نقایص و ایراداتی نباشیم و همچنین خروجی و برآیند مناسب و مطلوبی را شاهد باشیم.
مسرور بـا بیان اینکـه عموم مردم نسبت بـه حجم بالای کار و اهمیت فعالیت‎های بهزیستی استان بی‎اطلاع هستند، گفت: وظیفه اطلاع‌رسانی و بیان تکالیف و وظایف دستگاه‌های حمایتی و خدمات‌رسان بسیار مهم و ارزشمند است که باید مدّنظر مدیران این دستگاه‌ها قرار گیرد.
رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان با اشاره به مهم‌ترین تکالیف و وظایف دستگاه‌های نظارتی در کشور، جلوگیری از برداشت‌های ناصواب و اشتباه و توجه و مقابله با عدم اجرای قوانین و مقررات را از مهم‌ترین و اساسی‌ترین محورها و تکالیف بازرسی دانست و حضور بازرسان در اداره کل بهزیستی را به‌عنوان یاری‌دهنده آن‌ها و فرصتی به‌منظور ارائه خدمات بهتر و رفع کاستی‌ها و معایب احتمالی عنوان کرد.
در ابتدای این نیز پارسی مدیرکل بهزیستی استان ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود به ارائه گزارش عملکرد اداره کل بهزیستی استان گیلان پرداخت.

 


١٦:٢٣ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٥٦٦٠شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 فساد با قبح‌زدایی نهادینه می‌شود/ درست انجام ندادن و یا ترک فعل نیز یکی از مصادیق مجرمانه تلقی می‌شود (خبر)
 بازرس کل استان گیلان: اجرای صحیح طرح زراعت چوب در گیلان موجب تولید ثروت و کاهش قاچاق خواهد شد (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در شهرداری سنگر استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در اداره کل حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان (خبر)
 استقرار هیأت بازرسی در اداره کل امور مالیاتی استان گیلان (خبر)
 بازدید سرزده بازرس کل گیلان از مناطق سیل‌زده اخیر در استان (خبر)
 تبیین تدابیر رئیس قوه قضائیه برای کارکنان بازرسی استان گیلان (خبر)
 بازرس کل گیلان: صیانت از نیروی انسانی کارآمد دستگاه‌ها از دغدغه‌های اصلی بازرسی است (خبر)
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از طرح‌های ساماندهی رودخانه‌های غرب گیلان (خبر)
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از مراکز پیام و دیسپاچینگ گاز و برق استان (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است