صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تودیع و معارفه معاون نظارت و بازرسی استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان لرستان، مراسم تودیع و معارفه معاون نظارت و بازرسی، بازرسی کل این استان با حضور محمدرضا اشرف بازرس کل، جانجان معاون سابق نظارت و بازرسی، اصلانی سرپرست جدید معاونت نظارت و بازرسی استان، مصطفی کریمی معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع، قاسمی سرپرست حفاظت و اطلاعات و همکاران صف و ستاد در سالن جلسات این بازرسی کل برگزار شد.
محمدرضا اشرف بازرس کل استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با تشکر از تلاش و زحمات جانجان معاون سابق نظارت و بازرسی، خلاصه‌ای از عملکرد این بازرسی کل از اواسط سال 84 تاکنون را بیان کرد.
وی اظهار داشت: در سازمان بازرسی ما باید وظایف مهمی که بر اساس اصل 174 قانون اساسی بر عهده این سازمان قرار داده شده را به نحو احسن انجام دهیم. برای اینکه به عنوان یک ناظر خوب بتوانیم بهتر به وظایف محوله عمل کنیم، باید ضمن درک و شناخت کامل جایگاه خود، به اطلاعات، قوانین و مقررات، اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌ها نیز اشراف کامل داشته باشیم؛ بنابراین هر چه بیشتر قدر این جایگاه را بدانیم قطعاً به نتایج مؤثرتری دست خواهیم یافت و نباید این نکته را فراموش کنیم که این فرصت‌ها، موقعیت‌ها و پست‌ها قطعاً زمان محدودی دارند و حتماً باید به فرد دیگری واگذار شوند.
بازرس کل استان در ادامه ضمن اشاره به آیات شریفه 140 سوره مبارکه آل عمران و 96 سوره نحل، اظهار داشت: گردش زمان به همه می‌رسد و در این گردش زمان‌ها آنچه می‌ماند کارهایی است که ما برای رضای خدا انجام می‌دهیم و این کارها رنگ خدایی دارد.
وی افزود: با توجه به برجسته بودن جایگاه و نقش سازمان و انتظارات زیادی که (از سوی مسئولان عالی سازمان و هم مسئولان استانی و همچنین مردم استان) از سازمان بازرسی کل کشور و به‌تبع آن از بازرسی کل استان‌ها وجود دارد، لازم است موقعیت و سمتی که در آن قرار داریم را درک کرده و با جدیت، دقت و حساسیت موضوعات را پیگیری کنیم و رضای خدا را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم در این راستا گام‌های مؤثری برداریم.
اشرف همچنین ضمن بیان سوابق کاری و خدمات ارزنده مهدی اصلانی در سمت‌های قبلی، وی را به عنوان سرپرست معاونت نظارت و بازرسی استان معرفی و سمت جدید را به وی تبریک گفت.
در ادامه جانجان معاون سابق نظارت و بازرسی استان عملکرد خود را در طول مدت 12 سال در این استان به صورت مختصر اشاره کرد و اظهار داشت: مفتخر بودم که در این مدت در محضر دوستان و بزرگواران انجام وظیفه نموده و از بدو تأسیس بازرسی کل لرستان در سال 1384، مبارزه با فساد اداری در همه دستگاه‌ها را با دقت و قدرت انجام شده و از اولویت‌های اصلی بازرسی‌ها بوده است.
اصلانی سرپرست معاونت نظارت و بازرسی استان نیز با تشکر از حُسن اعتماد بازرس کل محترم و مسئولان سازمانی در انتصاب خود به عنوان سرپرست معاونت نظارت و بازرسی کل استان اظهار امیدواری کرد با صداقت، همدلی، جدیت و پشتکار و دقت در بررسی‌ها و اظهارنظرهای بازرسی و قاطعیت در انجام وظایف در برخورد با مفاسد اداری و مالی و با اولویت قرار دادن رویکرد پیشگیرانه و اقدامات اصلاحی و با دعای خیر همکاران گرامی بتوانیم در انجام وظایف و دستیابی به اهداف سازمانی موفق باشیم.
وی در ادامه توفیق کار جمعی و موفقیت یک سازمان را نیازمند مشارکت و همدلی و تعامل اعضای سازمان دانست و گفت: به خصوص اینکه این سازمان مجموعه تخصصی و برخوردار از نیروهای متعهد با وظایف خطیر و حساس است. همان‌طور که حضرت علی(ع) فرمودند: «قدر الرجل علی قدر همّته» ارزش و منزلت هر انسانی به‌اندازه همت و اراده اوست.
در پایان این مراسم نیز، محمدرضا اشرف با لوحی از خدمات جانجان تقدیر کرد و ابلاغ سرپرستی معاونت نظارت و بازرسی اصلانی را به وی تقدیم کرد.


١٠:٣٧ - شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٥٩    /    تعداد نمایش : ١٧١٣١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است