صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد

پیام مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد

 

 

 


مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، متن پیام یوری فدوتوف مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد به قرار زیر می‌باشد:
وین، 9 دسامبر - امسال، ما پانزدهمین سال از کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد را به‌عنوان نقطه عطفی گرامی می‌داریم.
با عنایت به این کنوانسیون، هم‌اکنون تقریباً تمامی کشورهای جهان جرم فساد را در قوانین خود قانون‌گذاری نموده‌اند. جامعه بین‌المللی، مبارزه با فساد را جهت پیشگیری و پرداختن به علل ریشه‌ای در مناقشات و افراط‌گرایی خشونت‌آمیز، ایجاد صلح و حمایت از حقوق بشر امری ضروری می‌داند.
دولت‌ها به این مهم دست‌یافته‌اند که مبارزه با فساد امری ضروری به‌منظور مقابله با جرایم سازمان‌یافته، از جمله قاچاق انسان و مهاجرین و همچنین قاچاق مواد مخدر، سلاح‌ها و منابع طبیعی است.
از طریق آرمان‌های توسعه پایدار، کشورها متعهد به کاهش فساد و رشوه‌خواری، تقویت بازیابی و استرداد دارایی‌های مسروقه و ایجاد نهادهای مؤثر، فراگیر و شفاف هستند.
در 15 سال از زمان تصویب آن، کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد، با 186 کشور عضو، به کنوانسیونی با گستره جهانی نزدیک شده است. این کنوانسیون به‌طور منحصربه‌فرد مجهز به مکانیزم مرور است که نیاز به کمک‌های فنی را شناسایی می‌کند و کشورها را ترغیب به تبادل‌نظر در خصوص چالش‌های موجود در مقابله با فساد می‌نماید.
به‌عنوان پاسدار این کنوانسیون، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد با دولت‌ها، بخش خصوصی، جامعه مدنی، سازمان‌های ورزشی، مدرسان و شهروندان همکاری می‌کند تا با نپذیرفتن فساد و ارتقاء راستی و درستی به آرمان‌های توسعه پایدار دست یابند.
با اتحاد علیه فساد، می‌توانیم فرهنگ قانون‌مداری را ارتقاء دهیم، به ایجاد نهادهای پاسخگو و شفاف کمک کنیم و دسترسی به فرصت‌ها و زندگی سالم و پرثمر را برای تمامی مردم در اقصی نقاط فراهم نماییم.

 


١٤:٢٣ - يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٥٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٠٧شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است