صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیایی در مسکو

برگزاری دومین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیایی در مسکو
 

 

 

 

 

 


قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه حضور خود در روسیه، در دومین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیایی شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در این نشست که صبح امروز برگزار شد،  اساسنامه و پیشنهادهای اصلاحی و تکمیلی سازمان بازرسی کل جمهوری اسلامی ایران مطرح گردید و اعضا بر نهایی‌شدن اساسنامه اتحادیه در نشست بعدی توافق کردند. همچنین اعضا موافقت کردند تا زمان امضای اساسنامه ظرف یک سال، آمبودزمان فدراسیون روسیه ریاست موقت اتحادیه را بر عهده داشته باشد و بعد از تصویب اساسنامه، علاوه بر تعیین ساختار، با تشکیل مجمع عمومی أعضاء هیأت مدیره انتخاب و اداره اتحادیه را بر عهده بگیرند و ساختار سازمانی مرتبط را ایجاد کنند. همچنین مقرر گردید آمبودزمان‌های کشورهای عضو، پیشنهادهای خود را برای برنامه کاری سال ۲۰۱۹ تا پایان سال جاری میلادی اعلام کنند. بازدیدهای مشترک از مراکز آمبودزمانی کشورهای عضو و برگزاری میزگردهای  کارشناسی از جمله پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود. طرح اولیه وب‌سایت و لوگوی پیشنهادی از سوی دبیرخانه موقت اتحادیه که به عهده فدراسیون روسیه است نیز به نمایش گذاشته شد و پیشنهاد گردید اعضا نظرات خود را به‌زودی اعلام نمایند. گفتنی است اسناد الحاق مغولستان به اتحادیه مذکور به عنوان پنجمین عضو و همچنین پروتکل برقراری موقعیت ناظر توسط آمبودزمان‌های کشورهای عضو امضا شد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خاتمه این اجلاس ضمن تشکر از زحمات فدراسیون روسیه برای برگزاری این اجلاس و میزبانی شایسته از هیأت‌های میهمان، ابراز امیدواری کردند هر یک از اعضا با ترغیب آمبودزمان‌ها و نهادهای نظارت و بازرسی کشورهای دیگر به‌ویژه همسایگان، برای عضویت در این اتحادیه تلاش نمایند.
جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه، جمهوری ارمنستان، جمهوری قرقیزستان و جمهوری مغولستان از اعضاء این اتحادیه تازه تأسیس هستند.


١٥:١٧ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥١٥    /    تعداد نمایش : ٣١٩٤شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است