صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

قاضی سراج در دیدار با وزیر دادگستری ژاپن؛

تأکید دولت‌های غربی بر حقوق بشر با عملکرد آن‌ها در تضاد است

قاضی سراج در دیدار با وزیر دادگستری ژاپن؛
تأکید دولت‌های غربی بر حقوق بشر با عملکرد آن‌ها در تضاد است

 

 

رییس سازمان بازرسی کل کشور که به دعوت همتای ژاپنی در این کشور به سر می‌برد روز گذشته با وزیر دادگستری ژاپن دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی ناصر سراج در دیدار با خانم یوکو کامیکاوا، با نقد سیاست‌های برخی از دولت‌های غربی در  برخورد دوگانه با حقوق بشر، به تضاد حاکم بر تفکرات این کشورها در خاورمیانه اشاره کرد و با تشریح حوادث این منطقه از جمله در کشورهای سوریه، عراق، یمن و افغانستان، بی‌توجهی مجامع و نهادهای بین‌المللی و اروپایی به نقض حقوق بشر در کشور میانمار و برخی مناطق دیگر را نمونه این تضاد دانست.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با بیان شرح وظایف و اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در حوزه‌های نظارت، بازرسی، صیانت از حقوق مدنی و رسیدگی به شکایات مردمی، تقویت همکاری میان دو کشور در این حوزه‌ها را حایز اهمیت دانست و بر اجرای مفاد یادداشت تفاهم همکاری دوجانبه با دیوان ارزیابی اداری(آمبودزمان) ژاپن و تبادل تجربیات و برگزاری دوره‌های آموزشی تأکید کرد.
وزیر دادگستری ژاپن نیز ضمن عرض خیرمقدم به قاضی سراج و همراهان، خشنودی خود از توسعه مناسبات دو کشور را ابراز داشت و گفت ژاپن توجه ویژه‌ای به روابط دوجانبه با ایران داشته و از گسترش همکاری‌های سازمان بازرسی کل ایران با دیوان ارزیابی اداری(آمبودزمان) کشورش حمایت می‌کند.
خانم کامیکاوا در ادامه به میزبانی ژاپن برای برگزاری چهاردهمین کنگره سازمان ملل متحد برای پیشگیری از وقوع جرم و عدالت کیفری که مقرر است در سال ٢٠٢٠ در شهر کیوتو برگزار شود اشاره کرد و ضمن تمجید از حضور کیفی کشورمان در کنگره سیزدهم، خواستار حضور مسئولین ذی‌ربط در این رویداد مهم بین‌المللی شد.


١٠:٠٠ - پنج شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٨٤    /    تعداد نمایش : ١١١٥٥شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است