صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار بازرس کل استان:

سازمان بازرسی کل کشور یک سازمان خوش‌نام است/ اقدامات شما مصداق بارزی از نهی از منکر است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار بازرس کل استان:
سازمان بازرسی کل کشور یک سازمان خوش‌نام است/ اقدامات شما مصداق بارزی از نهی از منکر است
به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان خراسان جنوبی، سیدمسلم مظهری به همراه کارکنان بازرسی کل استان به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بیرجند دیدار و گفت‌وگو کردند.
آیت‌الله عبادی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: نه‌تنها جبهه‌ الهی و توحیدی از انجام برنامه‌های دشمنان شکست نمی‌خورد بلکه تقویت نیز می‌گردد.
وی افزود: آنچه برای بنده، شما و دیگران در این فرصت زندگی مهم هست این است که در راستای اهداف سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و صدها هزار شهید دیگر که تقدیم این انقلاب کرده‌ایم، چه‌کاری از دستانمان ساخته است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی و دیگر شهدا از نوع جبهه نظامی با ظلم مبارزه می‌کنند، اضافه کرد: شما نیز در سنگر حقوقی در راه مبارزه با ظلم گام برمی‌دارید و دیگرانی نیز هستند که در سنگرهای فرهنگی، تبلیغاتی، اقتصادی و غیره نقش‌آفرینی می‌کنند.
عبادی خاطرنشان کرد: وقتی چنین جریانات پررنگی به وقوع می‌پیوندد، برای ما یک سرفصل جدیدی رقم می‌خورد که باید در این راستا وظیفه‌ خود را بدانیم.
وی تصریح کرد: تمام تلاش‌های سرداران و سربازان اسلام در راه مبارزه با استعمار و استکبار جهانی برای این است که زمینه‌ای فراهم گردد تا همگان متوجه شوند که سخن از عدل امام علی(ع) و عدل حضرت مهدی(عج) است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: باید به خود بنگریم که چگونه می‌توانیم نقشی در جهت جلوگیری از ظلم و حق‌کشی در جامعه داشته و در راه احقاق حق و اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر گام برداریم.
عبادی عنوان داشت: در روایات آمده که یکی از نشانه‌ها و بلاهای آخرالزمان این است که دیدگاه‌ها به‌گونه‌ای تغییر می‌یابد که کار خوب را بد و کار بد را خوب می‌بینند.
وی با بیان اینکه هر یک از شما باید خود را یک قاسم سلیمانی در سنگر حقوقی بدانید، افزود: اگر در هر گوشه‌ای ستمی شد، شما مسؤول هستید و اگر در این راه کوتاهی کنید شریک آن ظلم خواهید بود، اما اگر مرد و مردانه در مقابل ظلم، حال هر فردی که می‌خواهد باشد، بایستید شما یک قاسم سلیمانی در مسؤولیت خود خواهید بود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فرصت را غنیمت بشمارید زیرا عمرها و مسؤولیت‌ها باقی نخواهد ماند، ادامه داد: هیچ خدمتی بهتر از این وجود ندارد که قدمی در راه احقاق حق و ابطال باطل برداریم تا قانون و عدالت حاکم شود.
عبادی با بیان اینکه حاکم شدن قانون و عدالت به نفع همه‌ مردم و حتی مجرم است، گفت: امروز بسیاری از دزدی‌ها، اختلاس‌ها، حقوق نجومی، حیف‌ومیل کردن بیت‌المال یا اموال دیگران، از فقر نیست بلکه ثروتمندان این کار را می‌کنند و این نیز به این جهت است که دو دقیقه حاضر نیستند فکر کنند که چرا این کار را می‌کنند.
وی افزود: شما اگر جلوی یک فساد را بگیرید بیش از همه خدمت به همان کسانی کرده‌اید که در ولنگاری‌ها مجرم شده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی عنوان داست: اگر در جامعه به‌درستی تفهیم کنیم که کارها روی حساب است و هیچ‌کس نمی‌تواند از دستان قانون رهایی یابد، دیگر کسی گرد فساد نمی‌رود.
عبادی بیان داشت: اگر نیروهای نظارتی از جمله حراست‌ها، مجلس شورای اسلامی، بازرسی کل کشور و دیگرانی که سمت نظارتی دارند، امور را دقیق کنترل کنند، به نفع همه‌ی مردم، مسؤولین و حتی مجرمین است زیرا باعث حفظ دین، دنیا و آخرتشان می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور یک سازمان خوش‌نام است و بنده نیز به مسئولینی که در این استان خدمت می‌کنند ارادت دارم زیرا هم جدّیت و صداقت داشته و هم هوشیار هستند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: در هر سازمانی اگر مقام مسئول اصلی، واقعاً صادقانه بخواهد کاری انجام شود، آن کار شدنی خواهد بود.
عبادی افزود: اقدامات شما مصداق بارزی از نهی از منکر است که اوجب واجبات و از فرایض بزرگ الهی است.
سیدمسلم مظهری بازرس کل استان نیز خطاب به آیت‌الله عبادی با بیان اینکه ما شما را به متانت، شفافیت در رفتار کردار و گفتار می‌شناسیم، گفت: کسانی قاسم سلیمانی می‌شوند که از نفس عبور کردند و به همین دلیل خداوند و ائمه اطهار علیه‌السلام پذیرای آنان شدند.
بازرس کل استان خراسان جنوبی تأکید کرد: اگر ما آبرو می‌خواهیم باید از کسانی که حق را باطل می‌کنند، آبرو بریزیم و امام صادق(ع) وعده داده شفاعت ما به کسانی می‌رسد که ما را سرافراز کرده باشد.
مظهری با بیان اینکه خداوند سلامتی و عزت و برکت برای ملت جمهوری اسلامی ایران رقم زده است، تصریح کرد: این عزت و سلامتی ملت ایران امانتی است که قابلیت واگذاری ندارد؛ هر چقدر از نفس، خانواده و وقت خود بگذاریم که مملکت اسلامی را سرافراز کنیم، در واقع امام زمان(عج) را سرافراز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: امیدواریم همه ما قدران شهدا و حاج قاسم سلیمانی‌ها باشیم که این‌چنین پرچم عزت اسلام را برافراشتند و هر آنچه داشتند، در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم به حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام کردند.


١٥:٤١ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٣٧شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است