صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد

قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد

 

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی امروز چهارشنبه مورخ 14 آذرماه سال 1397 تشکیل جلسه داد.
در این جلسه، با توجه اتمام مهلت دوره مسئولیت اعضای محترم هیأت نظارت طبق موضوع ماده(1) دستورالعمل اجرایی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی و تبصره آن، جناب آقای قاضی سراج را به‌عنوان رئیس هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی به مدت دو سال ابقا کرد.
همچنین جناب آقای سهیلی‌پور مدیرعامل سازمان حسابرسی به‌عنوان نایب‌رئیس هیأت نظارت و جناب آقای دکتر عادل آذر رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور به‌عنوان دبیر هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی تعیین شدند.
بنابراین گزارش، طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی مصوب مجلس شورای اسلامی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی وظیفه دارد به صورت‌ها و گزارش‌های مالی صندوق و تهیه گزارش‌های موردی و ادواری برای هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی رسیدگی کند.
رسیدگی به‌صورت ریز دارایی‌ها، مطالبات، تعهدات و خلاصه حساب‌های صندوق و گواهی آن‌ها برای انتشار در روزنامه رسمی کشور و همچنین رسیدگی به عملکرد صندوق از لحاظ انطباق با موازین قانونی و اساسنامه و اهداف صندوق از دیگر وظایف این صندوق تعیین شده است.
این هیأت در ایفای وظایف خود و بدون مداخله در امور جاری، کلیه اسناد و دارایی‌ها و حساب‌های صندوق را مورد رسیدگی قرارداده و می‌تواند به اطلاعات، مدارک و مستندات صندوق که لازم می‌داند، دسترسی داشته باشد.
هیأت نظارت همچنین موظف است گزارش نظارتی خود را هر شش ماه یک‌بار به هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

 


١٧:٠٣ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٣١٨٢شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است