صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام ریاست سازمان بازرسی کل کشور به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

همکاران گرامی
      سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور، از جمله ایامی است که یادآور تلاش‌های جمعی در مقابل پدیده فساد و مبارزه با آن برای دستیابی به جامعه‌ای پاک است. نوزدهم مهرماه سال جاری، با ایام محرم و خاطره قیام حضرت سیدالشهدا (ع) در برابر فساد و ستم مصادف گردیده و این همزمانی، فرصتی مغتنم برای بازخوانی موجز پرونده فساد در طول تاریخ و توجهی دوباره به ریشه‌ها، مظاهر و پیامدهای این پدیده نامبارک در جوامع انسانی است.
مبارزه با فساد، مبارزه‌ای کوتاه‌مدت، مقطعی و تصادفی نیست بلکه پدیده‌ای است که امروزه در لباس یک دانش و تجربه بلندمدت خودنمایی می‌کند. این دانشی است که بیشتر از برخورد با مظاهر فساد، به رویارویی و مقابله با دلایل شکل‌گیری آن می‌پردازد و ازاین‌رو، سازمان‌های مبارزه‌گر با فساد در دنیای حاضر، به سازمان‌هایی تخصصی با دانش و تجربه بالا تبدیل شده‌اند که کار به اشتراک‌گذاری تجارب در میان خویش را در رأس همکـاری‌های خود قـرار می‌دهند و برگزاری نشست‌ها و همایش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف انتقال این دانش و تجربه، گویاترین شاهد بر این مدعاست.
سازمان‌های مقابله‌کننده با فساد، سازمان‌هایی خاص محسوب می‌شوند و به تبع آن، کارکنان چنین سازمان‌هایی نیز افرادی خاص با ویژگی‌هایی درخور تأمل هستند. انگیزه بالا، تلاش گسترده، انضباط، دقت، درستکاری و به‌روز بودن، تنها گوشه‌ای از ویژگی‌های عمومی کارکنان سازمان‌های مبارزه با فساد در سراسر جهان تلقی می‌شود و جای بسی خوش وقتی است که سازمان بازرسی کل کشور نیز از وجود افرادی با این ویژگی‌ها بهره‌مند است.
کارکنان وظیفه‌شناس سازمان بازرسی کل کشور، در طی سال‌های گذشته، نشان داده‌اند که چگونه با تلاش بی‌وقفه، عالمانه و بدون چشمداشت خویش، بسیاری از رخدادهای آلوده به فساد را پیش از وقوع، کشف نموده و از بروز ضررهای احتمالی آن پیشگیری نموده‌اند و در بسیاری موارد نیز با هشدارهای به‌موقع، از احتمال بروز سوء جریان‌ها یا تخلف و نقض قوانین پرده برداشته‌اند.
این‌جانب به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور، تقدیر دوباره خویش را از فعالیت‌های همکاران ارجمند و همراهی و بردباری خانواده‌های محترمشان ابراز نموده و از خداوند منّان، توفیق و بهروزی آمران به معروف و ناهیان از منکر را ذیل توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و در راستای منویات مقام معظم رهبری (دام‌ظله) خواستارم.


ناصر سراج
رئیس سازمان بازرسی کل کشور

 

 


١١:٤٠ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٩٩    /    تعداد نمایش : ١١٢٠٧عید سعید فطر مبارک باد
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
  رویکرد سازمان، نظارت و بازرسی با هدف پیشگیری است/ با نظارت می‌توان عدالت را محقق و از فساد، فقر و تبعیض جلوگیری کرد/ حفظ امیدی که در دوره جدید قوه قضائیه بین مردم ایجادشده، تکلیف قانونی و شرعی سازمان بازرسی است (خبر)
 بازدید رییس قوه قضاییه از مرکز رسیدگی به شکایات و اعلامات سازمان بازرسی کل کشور (خبر)
 رئیس قوه قضاییه: نظارت، جزء لاینفک حکمرانی خوب است/ مدیریت بدون نظارت معنا ندارد/ توسعه نظارت الکترونیک ضروری است (خبر)
 پیام ریاست سازمان بازرسی کل کشور به مناسبت فرارسیدن سی و هشتمین سالروز تأسیس سازمان (خبر)
 پیام تبریک قاضی سراج به مناسبت سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور (خبر)
 متأسفانه در بیشتر خصوصی‌سازی‌های انجام‌شده قانون رعایت نشده است/بیشتر فسادها در شرکت‌های اقماری دولتی رخ می‌دهد (خبر)
 اگر پیشنهادهای سازمان بازرسی اجرایی شود مثل سابق هوای آلوده نخواهیم داشت (خبر)
 پیام تبریک رئیس سازمان بازرسی کل کشور به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است