سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1401/05/04 - 08:38
  • تعداد بازدید خبر : 166
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در جلسه هم‌اندیشی بازرس کل سازمان بازرسی با تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تاکید شد

توجه ویژه سازمان بازرسی کل کشور به توان تخصصی سازمان‌های مردم نهاد/ تشکل‌های مردمی می‌توانند نقش و کمک مؤثری در شناسایی ترک فعل‌ها ایفا کنند

بازرس کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی گفت: وظیفه اصلی سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قانون است و در این راستا سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی می‌توانند نقش و کمک مؤثری در شناسایی ترک فعل‌ها و مشکلاتی که باعث عدم اجرای قانون می‌شود ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، جلسه هم‌اندیشی جمعی از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بازرس کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد.

لقمان کیا پاشا بازرس کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی در این جلسه بر ضرورت اجرای صحیح و به‌موقع قوانین در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد و گفت: دغدغه‌ها، مشکلات و معضلات این حوزه را می‌شنویم و ترک فعل‌های این حوزه را نیز پیگیری خواهیم کرد.

بازرس کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور به قابلیت‌ها و توان تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف توجه ویژه‌ای دارد و این مسئله در ماده ۱۱ قانون تشکیل سازمان بازرسی و آیین‌نامه اجرایی آن به صراحت تأکید شده است.

کیا پاشا افزود: تشکل‌های مردم‌نهاد ظرفیت مناسبی برای دیدبانی، شناسایی، طرح و پیگیری مشکلات در حوزه‌های مختلف هستند و اگر با نگاه غیرانتفاعی و با انگیزه کمک و یاری گری به موضوعات ورود کنند، منشأ اثرات مثبتی برای جامعه خواهند بود.

بازرس کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: نظرات و دیدگاه‌های سمن‌ها را که به اجرای صحیح قوانین کمک می‌کند و در واقع موجب تقویت فرهنگ نظارت‌پذیری و قانون مداری در دستگاه‌ها می‌شود در برنامه‌های بازرسی مورد استفاده قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قانون است و در این راستا سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی می‌توانند نقش و کمک مؤثری در شناسایی ترک فعل‌ها و مشکلاتی که باعث عدم اجرای قانون می‌شود ایفا کنند.

بازرس کل امور ورزش و گردشگری سازمان بازرسی در پایان اظهار داشت: تکالیف قانونی دستگاه‌های حوزه بازرسی وزارت میراث فرهنگی و واحدهای تابعه را احصا و بر اجرای صحیح و به‌موقع آن نظارت می‌کنیم.

در این جلسه هریک از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد ، نظرات و دیدگاه‌های خود را در حوزه‌های تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیان کردند.

 

کلمات کلیدی
یاسر فاتحی فشتمی
تهیه کننده:

یاسر فاتحی فشتمی

تصاویر

 -  -