سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/09/02 - 13:07
  • تعداد بازدید خبر : 162
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازرس کل ایلام در نشست با اصحاب رسانه: مطالبات مردم از دستگاه‌های اجرایی را پیگیری خواهیم کرد

مهدی اصلانی در نشست با اصحاب رسانه به نقش سازمان بازرسی اشاره نمود و گفت: سازمان بازرسی، وظیفه نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن‌جریان امور را بر عهده داد و در این راستا نظارت بر نحوه اتخاذ و اجرای تصمیمات و پیگیری مطالبات مردم توسط دستگاه‌های اجرایی را دنبال می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی بازرسی‌کل ایلام وی افزود: بر اساس وظیفه قانونی سازمان بازرسی کل کشور نظارت بر اجرای صحیح قانون و نظارت بر حسن جریان امور را دارد و به دنبال امر به معروف و نهی از منکر حاکمان و کارگزاران دولتی است تا دستگاه‌های اجرایی بصورت مطلوب‌تر پاسخگوی نیازهای اجتماعی مردم باشند.

بازرس‌کل استان گفت: اگر مردم مسائل و مشکلاتی در ارتباط با ادارات داشتند می‌توانند با مراجعه به سایت یا سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ثبت شکایت نمایند.

اصلانی تاکیدکرد: رسانه‌ها به عنوان وسیله و ابزار مناسبی می‌توانند نقشی خطیر جهت هدایت افکار عمومی و فرهنگ‌سازی در زمینه‌های گوناگون از جمله مطالبه‌گری در سطح کلان برای دستیابی هدفمندتر و کوتاه‌تر به مطالبات مردمی در سطح استان ایفا نمایند و سازمان بازرسی را در تحقق ماموریت‌ها و هدف‌های متعالی یاری نمایند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته 294 میلیارد ریال تسریع در وصول طلب در دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان بازرسی پیگیری و محقق شده و این آمار در 6 ماهه اول سال جاری به 1 هزار و 360 میلیارد ریال رسیده است.

بازرس‌کل ایلام گفت: پیگیری و تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام استان در دستور کار سازمان بازرسی استان قرار دارد و نظارت بر نحوه تنظیم بازار کالاهای اساسی از حیث پیش‌بینی، تهیه و توزیع مناسب کالاهای اساسی و همچنین ساخت بازارچه میوه و تره‌بار به‌صورت ویژه بررسی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به رویکرد حمایت از تولید و بازدید از واحد‌های تولیدی و شناسایی موانعی که بر سر راه تولید است افزود: با کمک دستگاه‌های اجرایی که وظیفه رفع موانع را دارند از تولید که زیربنای اقتصاد کشور و موجب اشتغالزایی می‌باشد، حمایت خواهیم کرد.

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی