• تاریخ انتشار : 1400/09/02 - 14:26
  • تعداد بازدید خبر : 130
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید بازرس‌کل استان البرز از انبارهای گمرک و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان

بازرس‌کل استان البرز ضمن بازدید از انبارهای ادارات‌کل گمرک و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در استان، موانع و مشکلات ترخیص کالاهای دپو شده در این انبارها را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان البرز، احمد فراهانی بازرس‌کل استان در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، ضمن بررسی موانع کالاهای رسوب شده در گمرک البرز گفت: امروز یکی از معضلات اصلی کشور قوانین مزاحم و رویه‌های اجرایی متفاوت در حوزه اقتصادی است که باعث گرفتاری‌هایی شده تا جایی که سازمان‌های متولی، همکاری‌ لازم را با یکدیگر ندارند.

بازرس‌کل استان البرز با اشاره به حمایت قوه‌قضاییه از نظام اقتصادی کشور، ادامه داد: یکی از بهترین مصادیق حمایت قضایی از نظام اقتصادی بازدید و پیرو آن دستور رییس قوه‌قضاییه به منظور تعیین‌تکلیف کالاهای رسوب شده در انبارهای سازمان­‌های متولی است.

فراهانی با تاکید بر تشریک مساعی دستگاه­‌های مربوطه برای اجرای صحیح قوانین در خصوص کالاهای رسوب شده در انبارهای گمرک و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان افزود: انتظار این است که دستگاه‌های مسئول در این حوزه، از موازی کاری و مقابله با یکدیگر اجتناب کنند.

وی با اشاره به دپوی تعداد زیادی خودرو گران‌قیمت در انبارهای اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان البرز خطاب به  ادارات  متولی گفت: رویه نگهداری برخی کالاها مورد قبول نیست و با توجه به اینکه پیشتر نیز بازرسی استان هشدارهای لازم را داده بود، باید سریعا نسبت به تعیین تکلیف کالاها با همکاری سایر نهادها به منظور اخذ مجوزهای مربوطه از برخی نهادها مانند سازمان استاندارد و دستور قضایی و نیز تجهیز انبارهای واگذار شده به اداره اموال تملیکی، اقدام شود.

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -