سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1402/03/03 - 16:57
  • تعداد بازدید خبر : 321
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دستورات ویژه سازمان بازرسى در خصوص پروژه سد فینسک/ معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور: بازرسى به دنبال رفع چالش‌هاى پیش‌روى پروژه‌هاى کلان است

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفر رئیس سازمان بازرسى کل کشور به استان سمنان از پروژه سد فینسک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومى سازمان بازرسى کل کشور، یکى از برنامه‌هاى اولویت‌دار در سفرهاى استانى دکتر خدائیان بازدید از پروژه‌هاى عمرانى کلان و گره‌گشایى از مشکلات پیش‌روى احداث این پروژه‌هاست.

در جریان سفر امروز چهارشنبه سوم خردادماه رئیس سازمان بازرسى کل کشور، مصطفى على اصغرپور، به سراغ سد فینسک رفت و از نزدیک در جریان مشکلات پیش‌روى احداث این سد قرار گرفت.

وى در این بازدید به نامه ارسالى سازمان بازرسى پیرامون احداث این سد به وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو باید پاسخ سوالات سازمان بازرسى در مورد مسائل زیست محیطى، توجیه اقتصادى و... پیرامون سد را بدهد.

على‌اصغرپور با تاکید بر اینکه سازمان بازرسى به دنبال گره‌گشایى از مشکلات پیش‌روى پروژه‌ها و کمک به دستگاه‌هاست، افزود: اگر نیاز باشد جلسه‌اى در سازمان بازرسى در مرکز به منظور رفع مشکلات سد فینسک برگزار خواهد شد.

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه بازدیدها باید اثربخش باشد، تاکید کرد: این سازمان به دنبال حل مشکلات با تعامل با دستگاه‌هاست.

در جریان این بازدید مدیران ذی‌ربط مسائل و مشکلات پیش‌روى احداث این پروژه را با على اصغرپور در میان گذاشتند.

همچنین مقرر شد که تطبیق مصوبه طرح با جانمایى آن، گزارش توجیهى آن و وضعیت آب سفره‌هاى زیرزمینى سمنان، به بازرسى کل استان اعلام شود. همچنین مقرر شد که رفع مشکل زیست محیطى سد نیز پیگیرى و به بازرسى استان سمنان گزارش شود.

سد فینسک در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال شرقی شهر سمنان و در شهرستان مهدیشهر استان سمنان در حال احداث است. هدف از احداث این سد، تأمین ۷.۵ میلیون مترمکعب آب شرب و بهداشتی شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه است، سد فینسک، یک سد خاکی با هسته رُسی است، ارتفاع سد از بستر رودخانه ۵۷ متر است.

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی