سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1401/05/07 - 14:51
  • تعداد بازدید خبر : 193
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تذکر سازمان بازرسی به شهرداری تهران به منظور افزایش نظارت‌های درونی در راستای حفظ و صیانت از فضای سبز/ تشریح اقدامات سازمان بازرسی در رابطه با ماجرای خشکاندن 12 درخت خیابان ولیعصر/ قصور احتمالی مسئولان شهرداری در حال بررسی است

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی از تذکر به شهرداری تهران به منظور افزایش نظارت‌های درونی در راستای حفظ و صیانت از فضای سبز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، محمودرضا مهرورز بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی در گفت‌وگوی زنده تلفنی با رادیو تهران پیرامون ورود این سازمان به ماجرای خشک شدن 12 اصله درخت تنومند خیابان ولیعصر تقاطع محمودیه به واسطه نوسازی یک پلاک ثبتی، اظهار کرد: سازمان بازرسی بر اساس دستورات ریاست محترم قوه قضاییه و دکتر خدائیان ریاست عالی این سازمان در رابطه با حفظ و گسترش و صیانت از فضای سبز موجود، به صورت مستمر بر عملکرد شهرداری تهران که وظیفه مستقیم صیانت از فضای سبز و میادین شهری را بر عهده دارد، نظارت می‌کند.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی افزود: در رابطه با ماجرای خشک شدن این درختان، سازمان بازرسی کل کشور به محض اطلاع از این قضیه به موضوع ورود کرد و با حضور میدانی و انجام بررسی‌های لازم به پیگیری ماجرا پرداخت.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این درخت‌ها تعمدا خشک شده است، افزود: بعد از ورود سازمان بازرسی و مکاتباتی که صورت گرفت، پرونده به کمیسیون ماده 7 فضای سبز شهرداری تهران ارجاع و دو روز قبل رای صادر شده است که بر اساس رای صادره و ماده 4 قانون حفظ و گسترش فضای سبز، مالک به جریمه و کاشت مجددا این درختان به روش روت بال مکلف شده است که اجرای این رای باید از سوی شهرداری تهران مورد نظارت قرار گیرد.

مهرورز تاکید کرد که علاوه بر رای کمیسیون ماده 7، پرونده به دادسرای تهران نیز ارجاع شده است که بر این اساس مجازات کیفری هم برای فرد خاطی در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه با ورود سازمان بازرسی از صدور پایانکار جلوگیری شده است، تصریح کرد: قصور احتمالی مسئولین شهرداری در این رابطه نیز از سوی این سازمان در حال بررسی است و در صورت احراز، پیگیری‌های قانونی صورت می‌گیرد.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی از ورود این سازمان به منظور افزایش میزان سرانه فضای سبز مطابق با ماده ۲۲ قانون هوای پاک و همچنین نظارت بر عملکرد دبیرخانه کمیسیون ماده 7 خبر داد.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی از تذکر به شهرداری تهران به منظور افزایش نظارت‌های درونی در راستای حفظ و صیانت از فضای سبز خبر داد.

مهرورز از شهروندان خواست گزارش‌های خود پیرامون موضوعات مرتبط با پایتخت را به سامانه رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی به آدرس https://shekayat.bazresi.ir/ و تلفن 136 اعلام کنند و مطمئن باشند که بازرسی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

وی همچنین گفت که مطابق گزارش‌های واصله از طریق سامانه و تلفن 136 بازرسان سازمان بازرسی هر روز بازدیدهای مختلفی را به منظور بررسی موضوعات انجام می‌دهند.

کلمات کلیدی
یاسر فاتحی فشتمی
تهیه کننده:

یاسر فاتحی فشتمی