سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/06/22 - 16:21
  • تعداد بازدید خبر : 774
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در آیین تکریم و معارفه بازرس کل استان کردستان:

افرادی که به دنبال مال و ثروت هستند وارد دولت نشوند/ معیشت در راس نگاه و امورات سازمان بازرسی کل کشور است

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در آیین تکریم و معارفه بازرس کل استان کردستان گفت: متاسفانه فساد از بالا شروع می‌شود و اگر مسئولان ارشد و مقامات مواظب رفتار خود نباشند و فسادی ایجاد کنند، این فساد به یک شبکه تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب‌انصاری معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در این مراسم که صبح امروز در محل بازرسی کل استان کردستان برگزار شد، با بیان اینکه خدا بهترین شاهد برای اعمال ما است گفت: اگر جنبه اعتقادی و باورهای دینی جامعه را تقویت می‌کردیم، شاید به این همه دستگاه نظارتی و بازرسی و این همه باید و نبایدها احتیاج نبود. اما نسیان در ذات انسان‌ها است و باید مرتب به یکدیگر تذکر دهیم.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «نظارت و بازرسی» در همه نظامات وجود دارد گفت: سابقه نظارت و مبارزه با فساد به قرون و عصرهای گذشته باز می‌گردد. ائمه اطهار(ع) نیز درباره برخورد با فساد بیانات محکم و متقن دارند. حضرت امیرالمومنین(ع) 156 نکته راجع به مبارزه با فساد و نظارت در نهج‌البلاغه دارند. بنابراین بحث نظارت و بازرسی در دیرینه زندگی بشر بوده و در همه سیستم‌های مورد توجه بوده است.

وی تصریح کرد: آنچه خاص مملکت ما است اینکه ما دارای یک نظام هستیم که ذات آن پاک است. نظام جمهوری اسلامی طهارت ذاتی دارد و این ذات پاک نباید خدشه‌دار و آسیب ببیند. لذا واقعا باید مراقبت کنیم. مسئولان نظام باید متناسب با شانیت و جایگاه نظام وارد صحنه‌های اجرایی شده و مسئولیت را بپذیرند. از این رو کسی که اهل جمع کردن مال و ثروت است، وارد بخش دولتی نشود. آنان که در دستگاه‌ها می‌آیند و امانت‌داری نمی‌کنند و گاهی خیانت می‌کنند، موجب خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی می‌شوند. اگر اعتماد مردم خدشه‌دار شود، امنیت یک کشور و یک جامعه به خطر می‌افتد.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به عملکرد رئیس جمهور در قوه قضاییه گفت: خوشبختانه فردی در راس قوه مجریه قرار گرفت که خودش فسادستیز است و در دوره ریاست قوه‌قضاییه همه تلاش خود را مصروف مبارزه با فساد کرده است.

حجت‌الاسلام عرب‌انصاری با اشاره به دوره تحولی قوه قضاییه و تاکیدات رییس قوه قضاییه و تذکرات پی در پی رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص تحول گفت: در دوره تحولی سازمان بازرسی کل کشور به سمت گلوگاه‌های فساد حرکت کرده و دنبال این هستیم که معیشت مردم در راس نگاه و امورات ما باشد. چون مهم است که مردم تغییر را در زندگی شخصی خود ببینند. این تغییر باید ایجاد شود.

وی ادامه داد: الان مژده‌ای که می‌شود داد این است که وحدت قوا حاصل شده و روسای قوا یک وحدت نظر و دیدگاه و انگیزه مشترک دارند و همه به دنبال این هستند که در کشور یک تغییر و تحول ایجاد شود و ان‌شاءالله این اتفاق مبارک خواهد افتاد و رضایت مردم جلب می‌شود.

حجت‌الاسلام عرب‌انصاری با اشاره به هدیه سازمان بازرسی کل کشور به دولت جدید گفت: سازمان بازرسی کل کشور یک کتاب چند صد صفحه‌ای از مسایل کلی کشور شامل آسیب‌ها و چالش‌ها، نقاط فساد و راه‌های مقابله با آن را تدوین و خدمت رئیس‌جمهور ارائه داده است و برنامه ما این است که در دیدارهایی که با وزارت و مسئولان ارشد دولتی داریم این مسایل را به صورت جزئی‌تر تشریح کنیم. همچنین قرار شده بازرسی‌های کل استان‌ها باید‌ها و نبایدهای استان را جمع‌بندی کرده و تقدیم استانداران کنند.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در پایان ضمن تقدیر از زحمات حسین مرادی وحدت، عیسی هواسی را به عنوان بازرس کل استان کردستان معرفی کرد و اظهار داشت: مرادی وحدت به عنوان بازرس کل استان کرمانشاه معرفی شده است.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه سنندج، رئیس کل دادگستری و دادستان استان، معاون استاندار و مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.

 

کلمات کلیدی
علی فخیمی
تهیه کننده:

علی فخیمی

تصاویر

 -  -