صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

شکربیگی در آئین تکریم و معارفه بازرس کل استان سمنان:

یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز بیکاری است/ تسهیل در صدور مجوز کسب و کار برای جوانان جویای کار یکی از راه های برون رفت از این مشکل است

شکربیگی در آئین تکریم و معارفه بازرس کل استان سمنان:
یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز بیکاری است/ تسهیل در صدور مجوز کسب و کار برای جوانان جویای کار یکی از راه های برون رفت از این مشکل است

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نادر شکربیگی معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور، پس از زیارت قبور شهدای گمنام در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان سمنان حضور یافت.
وی در ابتدای جلسه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، گفت: آنچه در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، حضور پرشور مردم در یوم‌الله 22 بهمن بود که دشمنان ما که از ابتدای انقلاب تا کنون در پی از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، نتوانستند تاب بیاورند و چنین عملیات وحشیانه‌ای مرتکب شدند، اما نمی‌دانند که درخت تنومند انقلاب اسلامی با خون این عزیزان تنومندتر خواهد شد.
معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور پس از تقدیر و تشکر از زحمات بی‌دریغ آقای مشهدی در سال‌های خدمت خود در استان سمنان و بیان چندین مورد از اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با فساد اقتصادی و اداری، در ادامه با اشاره به وظایف کار سازمان بازرسی کل کشور و تشریح جایگاه آن در قانون اساسی اظهار داشت: یکی از وظایف و امور مهم سازمان بازرسی، انعکاس سریع معایب و مشکلات موجود در دستگاه‌های دولتی به مسئولین آن است که در جهت حل و رفع آن اقدام نمایند.
شکربیگی افزود: زمانی سازمان بازرسی کل کشور موفق خواهد بود که همکاران ما حضور به هنگام در محیط بازرسی و ارائه گزارش‌های صادقانه و البته پیشگیرانه داشته باشند و اگر در جایی ظلمی و تخلفی را مشاهده کردند، قاطعانه وارد شوند.
وی با اشاره به نگاه پیشگیرانه بازرسان و کارشناسان سازمان بازرسی اظهار داشت: دستور مقام معظم رهبری در آخرین ملاقات پرسنل سازمان بازرسی باید امروز بیش از پیش مدنظر قرارگیرد که موارد تشویق مدیران خدوم را هم به آحاد مردم و مسئولین انعکاس دهد. چرا که این امر روحیه مبارزه با فساد را تقویت می‌کند.
وی در ادامه گفت: مدیران سازمان بازرس کل کشور و مدیران دستگاه‌های‌ دولتی در خدمت مردم هستند. چه در مقام وظیفه اجرایی و چه مقام نظارتی، ایران اسلامی ما امروز با اتکای به مردم توانست به استقلال، توسعه و آرامش دست یابد و مردم پایگاه اقتدار نظام اسلامی هستند.
معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود رعایت حقوق مردم را صرفا یک بحث اخلاقی ندانسته و آن را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات اساسی که گریبان‌گیر جامعه و خانواده‌های ایرانی شده، بیکاری است. که یکی از راه‌های برون رفت از آن تسهیل در صدور مجوز کسب و کار برای جوانان جویای کار است.
همچنین در این مراسم به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین و روز گرامیداشت و تکریم مادران و همسران شهدا از همسر شهید والا‌مقام محمد علی‌پور تجلیل به عمل آمد.
در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات جناب آقای مشهدی، حکم انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین فتوحی، که از سوی قاضی سراج ریاست سازمان بازرسی کل کشور صادر گردیده بود، قرائت و به وی تقدیم شد.


١٣:٥٣ - سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٣٤شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است