بازرسی کل استان گیلان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان گیلان  


  چاپ        ارسال به دوست

گیلان

بازرس کل گیلان: در انجام بازرسی‌ها از دستگاه‌های اجرایی پیش‌داوری جایگاهی ندارد

بازرس کل گیلان: در انجام بازرسی‌ها از دستگاه‌های اجرایی پیش‌داوری جایگاهی ندارد
امروزه شائبه وجود فساد از خود فساد بیشتر است که تداوم این وضعیت آسیب‌های جدی روحی و روانی را در بردارد
به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان، به‌منظور معرفی هیأت بازرسی در صداوسیمای مرکز گیلان و آغاز مأموریت‌های این هیأت، نشستی با حضور بازرس کل استان و اعضای هیأت و همچنین مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان و شورای معاونین این مرکز در محل این رسانه استانی برگزار شد.
در این نشست سیف ا... مسرور بازرس کل گیلان ضمن عرض تبریک اعیاد مبارک شعبانیه به اهمیت رسانه‌ها بخصوص صداوسیما در جنگ رسانه‌ای اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه صداوسیمای کشور را نمی‌توان محدود و منحصر به محلی برای پر کردن اوقـات فـراغت مخاطبین دانست زیرا این رسانه تأثیرگـذار از جایگاه ویژه و مهمی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و... برخوردار است و همین جایگاه مهم و مؤثر، قطعاً در پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای موردنظر جامعه امروزی از اهمیت منحصربه‌فردی برخوردار است.
مسرور با اشاره به‌سختی‌ها و دشواری‌های کار در این رسانه به جهت وجود سلایق و نیازهای متفاوت در جامعه افزود: علی‌رغم فعالیت رسانه‌های مختلف ازجمله فعالیت رسانه‌های مجازی، کماکان مرجعیت و میزان اثرگذاری این رسانه و حس اعتماد عمومی نسبت به این مجموعه قابل‌توجه بوده و نباید از این ظرفیت مهم و مؤثر غافل شد.
بازرس کل استان گیلان با بیان اهمیت و ضرورت تقویت روحیه غیرسیاسی و غیر حزبی در رسانه‌ها و بخصوص در رسانه ملی خاطرنشان کرد: بازرسی و صداوسیما به جهت اشتراکاتی در انجام وظایف و تکالیف تعریف‌شده نباید از نقد و انعکاس چالش‌ها و آسیب‌های موجود غفلت نمایند و از مأموریت‌های اصلی خود فاصله بگیرند.
رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان مهم‌ترین مأموریت‌ها و تکالیف تعریف‌شده در سازمان بازرسی را نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین دانست و خاطرنشان کرد: برنامه بازرسی از صداوسیمای مرکز گیلان برنامه‌ای از قبل تدوین‌شده بوده و متأثر از هیچ‌گونه پیش‌داوری نیست و قطعاً مجموعه بازرسی و همکاران ما در این دستگاه نظارتی از عدم وجود ایراد و یا اشکال در هر دستگاه و یا نهاد اداری استقبال می‌کنند و در بدو ورود نیز بنا را بر سلامت عملکرد اداری و اجرائی آن دستگاه گذاشته و مطمئناً افتخاری بزرگ نصیب دستگاه نظارتی و به‌طور عام نظام اسلامی است که پس از خروج هر دستگاه نظارتی از سیستم اداری شاهد عدم وجود چالش و آسیب جدی در دستگاه مورد نظر باشیم.
وی با انتقاد از برخی بداخلاقی‌های رسانه‌ای که متأسفانه در چند سال اخیر مرسوم شده است افزود: امروزه شائبه وجود فساد از خود فساد بیشتر است و تداوم این وضعیت آسیب‌های جدی روحی و روانی را در بردارد و زیبنده نیست که رسانه‌ای بدون در اختیار داشتن مدارک و مستندات متقن و مستدل اقدام به اتهام زنی و ترویج هر منکری آن‌هم به‌صورت خلاف واقع نماید. این در حالی است که در بسیاری از موارد پس از بررسی دقیق دستگاه‌های تخصصی نظارتی در خصوص همین اتفاقات مطروحه پی به کذب بودن و یا درجه اهمیت کمتر از آن شکل ارائه عمومی در جامعه برده و اساساً تنها دست آورد این اقدام نامطلوب رسانه‌ای که بعضاً با مقاصد نامبارکی صورت می‌گیرد پمپاژ روحیه یأس و ناامیدی در جامعه بخصوص در نسل جوان است.
در ابتدای این نشست نیز ظهیری مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان ضمن عرض خیرمقدم به بازرس کل گیلان و هیأت همراه به 24 ساعته شدن برنامه‌های صداوسیما و فعالیت 2000 شبکه قابل دریافت و 260 شبکه فارسی‌زبان که در فضای استان گیلان قابل دریافت است، سختی‌های کار در این رسانه استانی و... اشاراتی داشته و نسبت به مشکلاتی از قبیل انقباضی عمل کردن سازمان در خصوص جذب نیروی متخصص و هنرمند و اختصاص ناچیز اعتبارات و... مطالبی را مطرح نمود.
در انتهای این بـرنامه نیز بـازرس کـل گیلان ضمن حضور در محل فیلم‌برداری سریال کوشیار گیلانی بـه کارگردانی احمد مهران فر از نزدیک در جریان تولید این سریال فاخر و ارزشمند قرار گرفت.


١٣:٥٦ - شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٧١    /    تعداد نمایش : ٩٦٨شعار سال 97
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از مراکز پیام و دیسپاچینگ گاز و برق استان (خبر)
 بازرس کل گیلان: در سال گذشته از تضییع بیش از 44 میلیارد تومان بیت المال جلوگیری شده است (خبر)
 بازرس کل گیلان: مقابله با فساد با وجود تفکر و روحیه بسیجی همراه با توفیقات مضاعف خواهد بود (خبر)
 بازرس کل گیلان: حمایت از سرمایه‌گذاری مولد و مؤثر از وظایف دستگاه‌های نظارتی است (خبر)
 تأمین اعتبارات در حوزه‌های حمایتی و معاضدتی مهم و ضروری است (خبر)
 بازرس کل گیلان: اجرای فرامین مهم و راهبردی پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در دستور کار جدی بازرسی کل گیلان قرار می‌گیرد (خبر)
 بازرس‌کل گیلان: همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی مخاطب اصلی فرمان اجرای اقتصاد مقاومتی هستند (خبر)
 بازرس‌کل گیلان: سهل‌انگاری و سوء مدیریت منجر به تضییع بیت‌المال نیز از مصادیق جرائم کیفری محسوب می‌شود (خبر)
 دیدار بازرس کل و همکاران بازرسی گیلان با خانواده شهیدان نهی قناد در واپسین روزهای سال (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است