بازرسی کل استان گیلان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان گیلان  


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس کل گیلان:

تأمین اعتبارات در حوزه‌های حمایتی و معاضدتی مهم و ضروری است

بازرس کل گیلان:
تأمین اعتبارات در حوزه‌های حمایتی و معاضدتی مهم و ضروری است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان، هیأتی متشکّل از کارشناسان و بازرسان بازرسی کل گیلان در راستای انجام وظایف ذاتی و تکالیف قانونی، ضمن استقرار در اداره کل بهزیستی استان بر نحوه عملکرد این اداره نظارت و بازرسی می‌نمایند، لذا به‌منظور معرفی این هیأت، جلسه معارفه با حضور بازرس کل و اعضای هیأت بازرسی و مدیرکل بهزیستی و معاونین وی در محل بهزیستی استان گیلان برگزار شد.
سیف‌الله مسرور بازرس کل گیلان با اشاره به‌ضرورت و اهمیت کار در نهادهای حمایتی و خدماتی خصوصاً در بهزیستی استان، همین مشخصه و اهمیت را مهم‌ترین دلیل حضور خـود در این نشست عنوان کـرد و گفت: شاغلین در این حـوزه به جهت مواجهه با آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه با دشواری‌ و سختی‌ کار شدیدی روبرو هستند.
وی افزود: ذکر این نکته ضروری است که در همه دنیا موضوعات معاضدتی و حمایتی متداول و مرسوم است و حتی سرمایه‌دارترین و برخوردارترین کشورهای دنیا نیز از تحقق این قاعده مستثنی نیستند و یکی از مهم‌ترین تکالیف اساسی دولت‌ها همین موضوع رسیدگی مطلوب و به‌موقع و مؤثر است، لذا این دستگاه‌ها و دستگاه‌های مشابه نباید به لحاظ تأمین اعتبارات حمایتی با مشکلات و تنگناهای اقتصادی مواجه باشند، زیرا عدم توجه به این مقوله تبعات جبران‌ناپذیری را به جامعه هدف آن‌ها وارد می‌کند.
بازرس کل گیلان با انتقاد از وجود جلوه‌های بصری زشت و دور از شأن در معابر عمومی شهر که به‌واسطه مشاغلی از قبیل تکدی‌گری و ... شاهد هستیم، افزود: این وضعیت با وجود این همه ظرفیت‌های ملی و خدادادی شایسته و زیبنده کشور ما و استان گیلان نبوده و نیست و باید توجه جدی در این خصوص صورت پذیرد. البته نباید از ارائه خدمات مثبت و ارزنده این نهاد حمایتی از جمله راه‌اندازی و توسعه اورژانس‌های اجتماعی در جای‌جای استان غافل شد که انصافاً توجه به آن به‌عنوان یک حلقه مفقوده بسیار ارزشمند و در خور تحسین است.
این عضو شورای قضائی استان با اشاره به احساس لذت معنوی کار در نهادهای خدمات‌رسان و حمایتی خاطرنشان کرد: تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب که این اقشار را به کوزه بی‌دسته تعبیر نموده‌اند، نشانگر ظرافت و دقت مواجهه با این اقشار است.
وی خاطرنشان کرد: همانند تعبیر اشاره شده در این مثال، زمانی که با این افراد و گروه‌ها روبرو می‌شویم باید دقت بیشتری در حفظ کرامت آن‌ها داشته باشیم و محترمانه‌تر از دیگر افراد با ایشان روبرو شویم لذا باید از افراد متخصص و توانمند و درعین حال دلسوز استفاده نمود تا خدای نکرده شاهد نقایص و ایراداتی نباشیم و همچنین خروجی و برآیند مناسب و مطلوبی را شاهد باشیم.
مسرور بـا بیان اینکـه عموم مردم نسبت بـه حجم بالای کار و اهمیت فعالیت‎های بهزیستی استان بی‎اطلاع هستند، گفت: وظیفه اطلاع‌رسانی و بیان تکالیف و وظایف دستگاه‌های حمایتی و خدمات‌رسان بسیار مهم و ارزشمند است که باید مدّنظر مدیران این دستگاه‌ها قرار گیرد.
رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان با اشاره به مهم‌ترین تکالیف و وظایف دستگاه‌های نظارتی در کشور، جلوگیری از برداشت‌های ناصواب و اشتباه و توجه و مقابله با عدم اجرای قوانین و مقررات را از مهم‌ترین و اساسی‌ترین محورها و تکالیف بازرسی دانست و حضور بازرسان در اداره کل بهزیستی را به‌عنوان یاری‌دهنده آن‌ها و فرصتی به‌منظور ارائه خدمات بهتر و رفع کاستی‌ها و معایب احتمالی عنوان کرد.
در ابتدای این نیز پارسی مدیرکل بهزیستی استان ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود به ارائه گزارش عملکرد اداره کل بهزیستی استان گیلان پرداخت.

 


١٦:٢٣ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٢٣شعار سال 97
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 بازدید میدانی بازرس کل گیلان از مراکز پیام و دیسپاچینگ گاز و برق استان (خبر)
 بازرس کل گیلان: در سال گذشته از تضییع بیش از 44 میلیارد تومان بیت المال جلوگیری شده است (خبر)
 بازرس کل گیلان: مقابله با فساد با وجود تفکر و روحیه بسیجی همراه با توفیقات مضاعف خواهد بود (خبر)
 بازرس کل گیلان: حمایت از سرمایه‌گذاری مولد و مؤثر از وظایف دستگاه‌های نظارتی است (خبر)
 بازرس کل گیلان: در انجام بازرسی‌ها از دستگاه‌های اجرایی پیش‌داوری جایگاهی ندارد (خبر)
 بازرس کل گیلان: اجرای فرامین مهم و راهبردی پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در دستور کار جدی بازرسی کل گیلان قرار می‌گیرد (خبر)
 بازرس‌کل گیلان: همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی مخاطب اصلی فرمان اجرای اقتصاد مقاومتی هستند (خبر)
 بازرس‌کل گیلان: سهل‌انگاری و سوء مدیریت منجر به تضییع بیت‌المال نیز از مصادیق جرائم کیفری محسوب می‌شود (خبر)
 دیدار بازرس کل و همکاران بازرسی گیلان با خانواده شهیدان نهی قناد در واپسین روزهای سال (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است