بازرسی کل استان البرز
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان البرز  


  چاپ        ارسال به دوست

البرز

فراهانی: در جلوگیری از تجاوز به حریم ملی و منابع طبیعی بازرس کل استان را پشتیبان خود بدانید

فراهانی: در جلوگیری از تجاوز به حریم ملی و منابع طبیعی بازرس کل استان را پشتیبان خود بدانید
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، احمد علی‌آبادی فراهانی بازرس کل استان در همایش یک‌روزه‌‌ «شرح وظایف، چالش‌‌ها و آسیب‌‌های موجود» که به‌منظور آشنایی اعضای شوراها و دهیاران شهرستان طالقان در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، به ایراد سخن پرداخت.
وی در ابتدا ضمن ادای احترام به جایگاه رفیع شهدا و یاد و خاطره امام شهدا، به نقش و جایگاه سازمان بازرسی کل کشور بر اساس اصل 174 قانون اساسی پرداخت و گفت: سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان اصلی‌‌ترین دستگاه نظارتی کشور وظیفه خطیری را در جهت مبارزه با مفاسد اداری، مالی و اقتصادی، بر عهده داشته که اقدامات مناسب و مهمی هم در این راستا انجام داده است.
بازرس کل استان البرز، «پیشگیری قبل از وقوع جرم» را موضوعی مهم عنوان کرد و با تأکید بر اینکه به‌طور مرتبط و مداوم اقدامات و عملکرد مدیران مورد پیگیری و رصد قرار می‌‌گیرد، اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران را به رعایت قوانین و مقررات توصیه کرد و خواستار برخورد قانونی با متجاوزان عرصه‌‌های ملی و منابع طبیعی شد.
علی‌آبادی فراهانی در ادامه اهم اقدامات و عملکرد اداره کل بازرسی استان را تشریح کرد و با اشاره به آسیب‌‌های شناسایی‌شده به‌طور مشخص در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز، از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی خواست تا با اشراف به قانون و مقررات و شرح وظایف خود با هرگونه تعدی و تجاوز به حریم ملی و منابع طبیعی در حوزه کاری خود برخورد کنند و گفت: در انجام این وظیفه مهم، اداره کل بازرسی استان را به‌عنوان پشتیبان خود تلقی کنید.
وی فراهانی در پایان با توجه به اهمیت خدمت‌‌رسانی به مردم و تأکید مقام معظم رهبری و مسئولان عالی نظام از مسئولین ذی‌ربط خواست تا مشکلات مردم را پیگیری و نسبت به حل آن اقدام کنند.
در این جلسه فرماندار و مسئولین استانداری ضمن تشکر از اقدامات مناسب پیشگیرانه اداره کل بازرسی استان خواستار تداوم تعامل و همکاری بازرسی استان جهت پیشگیری از جرایم و تخلف شدند.

 


١٤:٢١ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٨٠    /    تعداد نمایش : ٦٧٠٠شعار سال 97
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است