بازرسی کل استان اصفهان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان اصفهان  


  چاپ        ارسال به دوست

امام جمعه اصفهان در نشست شورای اداره بازرسی کل استان:

سازمان بازرسی کل کشور بیشتر از هر نهاد دیگری ناکارآمدی و ایرادات قانون را تشخیص می‌دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نشست شورای اداری بازرسی کل استان اصفهان با حضور آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، حجت‌الاسلام محمود آبادی بازرس کل استان و کارشناسان و کارکنان اداره کل بازرسی استان اصفهان در محل سالن جلسات برگزار شد.
در ابتدای نشست حجت الاسلام والمسلمین محمود آبادی بازرس کل استان اصفهان با ابراز خشنودی و تشکر از حضور نماینده محترم ولی فقیه در جمع بازرسان و ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به تشریح اهم وظایف سازمان بازرسی کل کشور وفق اصل 174 قانون اساسی پرداخت و گفت: علی رغم گستردگی و ویژه بودن حوزه نظارتی استان اصفهان که شامل 107 شهرداری، 10 هزار واحد صنعتی و درآمد مالیاتی معادل اعتبار یازده استان کشوراست، از عملکرد بازرسان که با عده کم این مهم را انجام می‌دهند، قدردانی کرده و آمار عملکردی کارکنان بازرسی اعم از کارشناس و نیروهای ستادی را 5/2 برابر سال گذشته است.
بازرس کل استان اصفهان به وظایف خطیر و خطرات در مسیر بازرسان اشاره کرد و اظهار داشت: ما وارث و امانت‌دار شهیدانیم و آنان ناظر عملکرد ما هستند. امانت آنان جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه افزود: سازمان بازرسی کل کشور در قله ادارات قرار دارد. گرچه همه دوستان متخلق به اخلاق‌اند اما چون عملکرد دیگران را نظارت می‌کنیم، لذا در معرض خود بینی و عجب بوده و به‌طور مستمر محتاج توصیه‌های اخلاقی هستیم.
در ادامه این نشست، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ابراز خوشحالی از حضور در جمع کارکنان بازرسی استان اصفهان اظهار داشت: بحمدالله در رأس بازرسی کل استان اصفهان فردی متدین و قانون‌مدار قرار دارد.
وی در ادامه به روایتی ذکر کرد و گفت: چند چیز را پس از مرگ از انسان سؤال می‌کنند؛ اول این که عمرت را که یک نعمت بود در چه راهی و چگونه فنا کردی؟ و جوانی خود را چگونه و در چه مسیری کهنه کردی؟ و مال خود را از چه راهی آورده و در چه راهی خرج کردی که این دخل و خرج عقل فراوان می‌خواهد. خداوند این سؤالات را از قبل داده مثل امتحانی که سؤالاتش «لو» برود و این لطف است و خداوند توفیق پاسخ به این سؤال‌ها را به ما دهد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مشاغلی که لغزش و انحراف آنان را تهدید می‌کند، گفت: بازرسی هم از لغزشگاه‌ها است و لذا بازرس باید اهل صدق و وفا بوده و به دین پایبند باشد و جز خدا چیزی را در نظر نگیرد. بازرس نباید اهل تلافی باشد او باید اهل قضاوت عادلانه بوده و از طرفی عدل و احسان را با یکدیگر در نظر بگیرد. به عبارتی بازرس ضمن اجرای عدالت باید با خوش‌رویی و سعه‌صدر با مراجعین برخورد کند.
آیت‌الله طباطبایی با تأکید بر این نکته که بازرسی کل کشور با این عده کم نمی‌تواند گستره‌ی وسیع اداری را نظارت کند، در خصوص ضرورت ارتباط با مردم اظهار داشت: ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که معرفی کجی‌ها توسط مردم یک فرهنگ شود وگرنه طبیعی است که با این تعداد نیرو نمی‌شود استانی به این وسعت را نظارت کرد.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور، علاوه بر تشخیص امور خلاف قانون، بایستی بروی موارد نقض قانون نیز کار کند. سازمان بازرسی به جهت آنکه نیروهایش مستقیم در دل کارند، بیشتر از هر نهاد دیگری قادر به تشخیص ناکارآمدی و ایرادات قانون است.
رییس منطقه 6 و بازرس کل استان اصفهان با توجه به تأکید آیت ا... طباطبایی مبنی بر استفاده بیشتر از گزارشات مردمی توضیحاتی در مورد جذب 500 بازرس افتخاری و 19 تشکل مردم نهاد طی دو سال اخیر و آثار و فواید ارتباط آنان با اداره کل بازرسی استان ارائه کرد که این امر مورد توجه و تحسین نماینده محترم خبرگان رهبری قرار گرفت.


١٤:٥٣ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٤٩    /    تعداد نمایش : ١٤١١١شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است