بازرسی کل استان کهکیلویه و بویراحمد
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان کهکیلویه و بویراحمد  


  چاپ        ارسال به دوست

استان کهگیلویه و بویراحمد

دستگیری متهمین پرونده اختلاس 7 میلیارد ریالی شهرداری دوگنبدان

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، با تلاش بازرسان بازرسی‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد، باند اختلاسی در شهرداری شهرستان دوگنبدان شناسایی و پرونده متهمان به مراجع قضایی ارسال شد.
در جریان بازرسی از 22 هزار و پانصد فقره پرونده واحد درآمد شهرداری دوگنبدان توسط بازرسان بازرسی کل استان کهگیلویه وبویراحمد، مشخص شد شبکه اختلاسی متشکل از کارکنان شهرداری این شهرستان، کارکنان سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان و عوامل بیرونی(دلالان)، با اخذ وجوه عوارض شهرداری از مالکین پرونده‌ها به صورت نقدی و با جعل فیش‌های بانکی و تأیید فیش‌های مذکور توسط واحد درآمد شهرداری، مجوزهای مربوطه را اخذ و تحویل متقاضیان می‌کردند.
بر اساس این گزارش، مبلغ 6 میلیارد و 989 میلیون و 783 هزار و 271 ریال عوارض شهرسازی به حساب آن شهرداری واریز نشده و مجوزهای مربوطه(پروانه و پایان کار) صادر شده است.
بر همین اساس با ورود سازمان بازرسی پرونده 22 نفر با عناوین اتهامی ماده «525» قانون مجازات اسلامی و قانون تشدید مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری به مرجع قضایی ارسال شد.
متهم ردیف اول این پرونده کارشناس محاسبه عوارض شهرداری شهرستان دوگنبدان بوده و متهم ردیف دوم مسئول درآمد شهرداری دوگنبدان و همچنین متهم ردیف سوم نیز عضو شورای شهر این شهرستان است که با همدستی دلالان، از مراجعان به شهرداری برای دریافت مجوز ساخت و ساز، با استفاده از اسناد و فیش‌های جعلی و همچنین جعل تأییدیه شهرداری، پول‌های کلان دریافت می‌کردند.


١٨:٣١ - يکشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٥    /    شماره : ١٦٣١    /    تعداد نمایش : ١٥٨٧٥شعار سال 97
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است