صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان تهران  


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس‌کل آذربایجان شرقی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان:

ارتقای سلامت نظام اداری نیازمند اجرای عملیاتی آئین‌نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی است

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان آذربایجان شرقی، علی کرمی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان که با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور همراه بود، اظهار داشت: بحث الکترونیکی کردن خدمات دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم است و در این خصوص آئین‌نامه‌ای در شهریورماه سال 1393 توسط شورای عالی اداری کشور تصویب و جهت اجرا به‌تمامی وزارتخانه‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و استانداری‌ها ابلاغ‌شده است. اگر قرار است سلامت نظام اداری محقق شود باید آئین‌نامه مذکور اجرا و عملیاتی شود.

کرمی با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی استان گفت: پنجره واحد ارایه خدمات دولتی در برخی بخش‌های اداری اجرایی نشده است و امیدواریم در دولت به این آئین‌نامه و همچنین قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد توجه جدی‌تری شود.

وی تأکید کرد: مبارزه با فساد اداری یک امر مهم و اجتناب‌ناپذیر در تصمیمات کلان کشوری است و الحمدالله رویکرد دولت تدبیر و امید نیز در سلامت اداری جدی است و ارتقای سلامت نظام اداری دنبال می‌شود.

 کرمی افزود: ضمن اعتقاد بر رویکرد پیشگیرانه و تأثیر آن در اصلاح امور، در امر مبارزه با فساد اداری، قاطع و جدی هستیم و فرمایشات مقام معظم رهبری، مخصوصاً فرمان 8 ماده‌ای معظم له سرلوحه امور نظارت و بازرسی است.

بازرس‌کل آذربایجان شرقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بر مبارزه قاطع و عملی با فساد تأکیددارند و در دیدار مردم آذربایجان با ایشان نیز بر این امر تأکید داشتند.

کرمی همچنین خواستار حاکمیت قانون در دستگاه‌های دولتی شد و گفت: فصل‌الخطاب تمام موارد و تصمیمات باید قانون باشد و از مصلحت‌گرایی پرهیزکرده و به نظرات کارشناسان حقوقی نیز که مبنای قانونی دارد، توجه کنند.

وی اظهار داشت: حفاظت و صیانت از اراضی ملی نیز دارای اهمیت مضاعفی است که دستگاه‌های مختلفی در این زمینه دست‌اندرکار و مسئول هستند.

 


١٤:٢٤ - دوشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٠٥٥    /    تعداد نمایش : ٦٨٠٩گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است