صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده 


  چاپ        ارسال به دوست

قاضی سراج در جمع مدیران شرکت ایران خودرو خبر داد:

گسترش چتر نظارتی سازمان بازرسی کل کشور بر نمایندگی‌های فروش ایران خودرو

قاضی سراج در جمع مدیران شرکت ایران خودرو خبر داد:
گسترش چتر نظارتی سازمان بازرسی کل کشور بر نمایندگی‌های فروش ایران خودرو

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی سراج پس از بازدید از خط تولید و مراحل فروش اینترنتی گروه خودروسازی ایران خودرو، در جمع مدیران این شرکت صنعتی، با اشاره به برخی از مشکلاتی که کشور با آن گریبانگیر است، اظهار داشت: کشور ما در شرایط تحریم است و دشمنان زیادی هم داریم اما با وجود همه این دشمنی ها و کارشکنی ها، به لطف خداوند تاکنون چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و این انقلاب با اقتدارو بالندگی به سمت جلو در حرکت است.
وی افزود: حوادث و بحران هایی که در طول این چهل سال بر نظام گذشت واقعا زیاد بود که حتی برخی از این مشکلات و بحران ها را دیگر کشورها نمی توانستند تحمل کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: به طور مثال همین جنگ تحمیلی را در نظر بگیریم با تعدادی از جوانان و بدون داشتن تجهیزات پیشرفته با کل دنیا در حال جنگ بودیم. امروز هم می‌توانیم با اعتماد به جوانان در صنعت کشور تحول بزرگی ایجاد کنیم.
قاضی سراج با بیان اینکه از روز اول انقلاب با تحریم مواجه شدیم، تصریح کرد: همه مشکلات را نباید گردن خارجی ها بیاندازیم، بلکه باید مقداریاز کارهای غیر‌ضرور کم کنیم تا به عملکرد بهینه نزدیک شویم.
وی با تاکید بر اینکه باید کارهای بنگاه‌داری و بانکداری را از خودروسازان بگیریم، به مدیران این گروه صنعتی توصیه کرد: تمرکزتان را فقط بر روی کار اصلی تان یعنی تولید انواع خودرو بگذارید.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: ما قصد نداریم چوب لای چرخ بگذاریم، بلکه می‌خواهیم کارها بر روی روال طبیعی خود قرار بگیرد، لذا هر کجا مشکلی در حوزه اختیارات و وظایف سازمان بازرسی کل کشور داشتید، بنده و همکارانم به شما کمک خواهیم کرد. باید همه دست به دست بدهیم و کارهایمان را به خوبی انجام دهیم چراکه مردم ما سزاوار بهترین خدمت‌ها هستند.
قاضی سراج با اشاره به هزینه‌هایی که کشور برای تربیت مدیران متحمل می‌شود، خاطرنشان کرد: ما دوست نداریم یک مدیری که کشور برای تربیت و آموزش وی هزینه کرده تا با کار آشنا شود، با یک تخلف حذفش کنیم؛ چراکه مدیران را جزو سرمایه‌های این کشور می‌دانیم اما در برخی موارد چاره‌‌ای نداریم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه باید محصولات را به دست مصرف‌کننده واقعی برسانیم، اظهار داشت: اخیرا که قیمت خودروها به صورت کاذب بالا رفت، بخش کوچکی از محصولات به دست مصرف‌کنندگان واقعی رسیده و اکثرا دلال‌ها احتکار کردند، درحالیکه اگر محصول به دست مصرف‎‌کننده نهایی برسد، این وضع برای کشور به وجود نمی‌آید.
قاضی سراج خاطرنشان کرد: ما تاکنون به نمایندگی های مجاز ورود نمی کردیم اما از این به بعد به صورت محسوس یا نامحسوس بر نمایندگی‌های فروش نیز نظارت خواهیم کرد. خود شما نیز نظارت داشته باشید چرا که از بالا رفتن بی حساب و کتاب قیمت‌ها تنها دلالان سود می‌برند.
هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو نیز در ابتدای این جلسه از حضور قاضی سراج تشکر کرد و گفت: حضور شما برای بنده و همکاران فرصت وغنیمتی است.
وی با اشاره به اهمیت مرکز تحقیقات این گروه خودروسازی اظهار داشت: اقدامات در خط تولید جزو کارهای جاری شرکت است و آنچه باعث تحول می‌شود، در مرکز تحقیقات استارت می‌خورد لذا از ما از شما خواهش می کنیم برای بازدید از مرکز تحقیقات ما نیز فرصتی قرار دهید.


١٦:١٦ - شنبه ٢ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٣٨شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است