صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

سمنان/ بازرس کل استان سمنان در مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان:

دستگاه‎های اجرایی از ظرفیت ماده 23 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت احیای این فریضه استفاده کنند

بازرس کل استان سمنان در مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان:
دستگاه‎های اجرایی از ظرفیت ماده 23 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت احیای این فریضه استفاده کنند

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان سمنان، اولین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی استان سمنان، به دعوت محمدتقی مشهدی بازرس کل استان در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرستان سمنان با حضور کلیه اعضای ستاد ازجمله استاندار سمنان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان، اظهار داشت: امر به‌ معروف یکی از مهم‌ترین فرایض الهی است که باید اجرای آن در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
وی با تأکید بر اینکه اجرای این فریضه در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه مؤثر است، افزود: حق‌گویی و رعایت عدالت در محوریت امر به معروف و نهی از منکر و احیای این فریضه الهی باید در اولویت نخست مسئولان قرار گیرد.
در ادامه، سید شهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان نیز از تبلیغ این فریضه دینی، بین جوانان و نوجوانان، ضرورت سامان‌دهی آمران به معروف و ناهیان از منکر، اجرای قوانین در ترویج سبک زندگی اسلامی در دستور کار مسئولان خبر داد.
استاندار سمنان با تأکید بر لزوم فراگیری و آموزش روش صحیح امر به‌ معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: نحوه ادای کلام در راستای اجرای این فریضه باید اصلاح شود تا میزان اثرگذاری آن افزایش یابد.
محمدتقی مشهدی، بازرس کل استان سمنان که با حکم آیت‌الله شاهچراغی به سمت معاونت دولت به مردم ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان منصوب شده، اساس کار سازمان بازرسی را به‌عنوان یک دستگاه نظارتی، امر به معروف و نهی از منکر، اعلام و بیان کرد: تعیین و اعلام مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‎های اجرایی یکی از فعالیت‎های مهم این معاونت در سال 1397 خواهد بود.
وی ضمن ارائه گزارش 9 ماهه فعالیت معاونت دولت به مردم در بازرسی کل استان سمنان، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم مطرح‌شده با مدیران مذکور، استفاده از ظرفیت ماده 23 قانون مذکور است که به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده در قالب بودجه فرهنگی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، بخشی از اعتبارات خود را در جهت ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دهند.

 


٠٩:٣٩ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٣٤شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است