صفحه اصلی > اخبار > اخبار استان‌ها 


  چاپ        ارسال به دوست

خراسان جنوبی

حضور بازرس کل استان خراسان جنوبی در شورای اداری شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، جلسه اعضای شورای اداری شهرستان طبس در تاریخ 10 مهرماه 1396 با حضور بازرس کل استان خراسان جنوبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، امام جمعه، رؤسا و مسئولان ادارات شهرستان طبس برگزار شد.
بازرس کل استان در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدا... الحسین (ع)، هدف از حضور در شهرستان طبس را علاوه بر معارفه و استقرار هیأت اعزامی بازرسی کل استان در فرمانداری ویژه طبس، ارتباط نزدیک‌تر بازرسی کل استان با دستگاه‌های اجرایی شهرستان طبس و عرض خدا قوت به مدیران و ملاحظه توفیقات و اقدامات شهرستان عنوان کرد و به تشریح وظایف و مأموریت‌های قانونی سازمان بازرسی کل کشور پرداخت.
وی در خصوص وضعیت استان اظهار داشت: اگر چه از ابتدای تاسیس استان خراسان جنوبی فساد اداری سازمان یافته در دستگاه‌ها مصداق نداشته اما مواردی از فساد اداری بوده که به تناسب و قاطعانه با آن برخورد شده است.
سحرخیز، استان خراسان جنوبی را از استان‌های پاک و سالم دانست و اظهار داشت: البته با توجه به فرهنگ غنی و وجود مردم متدین و علمای بزرگ، یک مورد فساد اداری هم نیز قابل پذیرش نیست.
بازرس کل استان در خصوص ضرورت توجه به قوانین و مقررات به ویژه از سوی مدیران تأکید کرد و اظهار داشت: اگر مدیران به رعایت قانون توجه لازم را داشته باشند، بدنه اداری دستگاه نیز توجه خواهد داشت. اما اگر در سطح مدیریتی توجه لازم به قانون نباشد، این زاویه در سطح بدنه اجرایی دستگاه گسترده خواهد ‌شد.
وی ضمن انتقاد از عدم آگاهی کافی مدیران به قوانین و مقررات گفت: بعضاً در بررسی‌ها با این موضوع مواجه می‌شویم برخی دستگاه‌ها، بر روی قوانین و مقرراتی که خود باید اجرا کنند، اشراف ندارند. کسی که مسئولیت قبول می‌کند اگر بر قانون تسلط نداشته باشد، مانند فردی است که با چشم بسته در جاده‌ای تاریک با یک خودروی بی چراغ در حال رانندگی است.
سحرخیز افزود: وجه مشترک اکثر پرونده‌ها و اشخاصی که چه عامدانه و چه از روی سهل‌انگاری دچار آسیب شده‌اند، جهل به قانون بوده است که در برخی انتصابات در سطوح مدیریتی توجه کافی به حداقل‌ها با ضرورت آموزش جهت جبران این نقیصه صورت نگرفته است.
وی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و از طرفی ظرفیت‌های خوب شهرستان در حوزه معادن و سایر ظرفیت‌های موجود اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یک موضوع شعاری نیست بلکه تعاریف و مؤلفه‌هایی دارد و تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی از مؤلفه‌های اصلی آن است. قطعاً رفع مشکل اشتغال از این مسیر می‌گذرد و البته یکی از اصول تحقق اقتصاد مقاومتی مقابله همه‌جانبه با فساد است که در این راستا باید عزم همه مردم و مسئولان باشد. باید نظارت، همگانی شود و مردم نیز پای کار بیایند و از همه ظرفیت‌ها و منابع برای امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در این ایام بهره برد.
سحرخیز بالاترین معروف در دستگاه‌های اداری را قانون و بالاترین منکر را بی‌قانونی و فساد اداری دانست و هشدار داد آستانه تحمل ما برای فساد بسیار پایین است و مصادیق فساد را تحمل نمی‌کنیم و در صورت مشاهده بدون هیچ اغماضی حتماً برخورد می‌کنیم و برای کسی که به بیت‌المال دست‌درازی کند شأنی قائل نیستیم چرا که آبروی نظام بالاتر از اشخاص است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس نیز در این جلسه بر لزوم انجام نظارت‌ها تأکید کرد و بازرسی‌ها را موجب بهتر اجرا شدن امور دانست.
همچنین آقای سیدمهدی طلائی مقدم، با اعلام آمادگی در خصوص انجام بازرسی و نظارت گفت: فرزندان و مدیران طبس پاکدست و مایه مباهات و افتخار هستند و البته تداوم بازرسی‌ها در راستای پیشگیری می‌تواند بسیار مؤثر باشد و کمک کند.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین مهاجریان مقدم، امام جمعه طبس نیز در این جلسه ضمن اشاره به فلسفه قیام حضرت اباعبدا... الحسین و تشکر از حضور بازرس کل استان در شهرستان طبس در خصوص اهمیت و جایگاه بازرسی در فرهنگ و آموزه دینی، نقش و جایگاه سازمان بازرسی را در این خصوص بسیار مؤثر ارزیابی کرد.


١٠:٣٩ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٨٩٩٨شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است