صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در یازدهمین اجلاس جهانی آمبودزمان بین‌المللی:

امضاء یادداشت تفاهم همکاری ایران و ژاپن در موضوعات نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی

عصر روز گذشته در پایان مراسم یازدهمین اجلاس جهانی موسسه آمبودزمان بین‌المللی که در بانکوک تایلند انجام شد، قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با رئیس هیأت ارزیابی اداری وزارت کشور و ارتباطات (آمبودزمان) ژاپن، یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ایران و ژاپن در نهادهای منطقه‌ای آمبودزمان آسیایی و موسسه آمبودزمان بین‌المللی در طی سالیان گذشته همکاری‌های مشترک داشته‌اند. با توجه به تجربه مشترک مذکور و ظرفیت سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و آمبودزمان کشور ژاپن، این تفاهم نامه همکاری برای ارتقاء سطح کیفی امور نظارت و بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی در دستگاه‌های اجرایی دو کشور به امضاء طرفین رسید. ازجمله مواد مهم این تفاهم نامه، همکاری دوجانبه در زمینه فعالیت‌های آمبودزمانی و رسیدگی به شکایات مردمی و دیگر وظایف مرتبط با تکالیف و اهداف خود، تبادل تجارب و اطلاعات در حوزه فعالیت‌های آمبودزمانی از جمله اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات و تصمیمات مهم که مراجع و نهادهای اجرایی در ایران و ژاپن اتخاذ می‌کنند، اعزام هیأت‌ها و کارشناسان دو کشور برای به اشتراک گذاشتن تجارب در حوزه‌های کاری فعالیت‌های آمبودزمانی و دعوت از یکدیگر برای شرکت در مجامع، هم اندیشی های آموزشی، نشست‌ها و اجلاس‌های بین‌المللی است.
در این مراسم، محسن محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند، علی کرمی رئیس منطقه پنج سازمان بازرسی کل کشور، منصور آقامحمدی معاون حوزه ریاست و همکاری‌های بین‌المللی این سازمان و نیز دبیر کل آمبودزمان کشور پادشاهی تایلند به همراه هیأت های آمبودزمان ژاپن و تایلند حضور داشتند.
گفتنی است قاضی سراج در یازدهمین اجلاس جهانی آمبودزمان بین‌المللی، علاوه بر ارائه سخنرانی با موضوع نحوه ارزیابی و سنجش عملکرد آمبودزمانی کشورهای عضو، با رئیس جدید و دبیر کل موسسه آمبودزمان بین‌المللی، رئیس انجمن آمبودزمان آسیایی و رئیس آمبودزمان کشور تایلند پیرامون موضوعات مهم آمبودزمانی دیدار و گفتگو کرد. هم چنین رئیس آمبودزمان جمهوری اتریش، از برقراری ارتباط بیشتر با سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز علاقمندی کرد و تأکید نمود این ارتباط به‌زودی بر مبنای همکاری‌ها و توافقات دوجانبه به‌طور رسمی آغاز می‌گردد.
یازدهمین اجلاس جهانی آمبودزمان بین‌المللی، با حضور بیش از یکصد و پنجاه آمبودزمان از سراسر جهان، روز جمعه با صدور بیانیه بانکوک، در کشور تایلند به کار خود پایان داد.


٠٩:٢٦ - شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٠٧    /    تعداد نمایش : ٧٤١٨شعار سال 97
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است